چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

کاروان اربعین از منطقه آزاد اروند راهی کربلا می‌شود

ظهر عاشورای حسینی کربلای معلی

خوزستان_ مدیر عامل منطقه آزاد اروند با بیان اینکه کاروانی از این منطقه در ایام اربعین راهی کربلای معلا می شود گفت: منطقه آزاد اروند هزینه سفر این کاروان را تقبل می‌کند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین؛ اسماعیل زمانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند شامگاه سه شنبه در همایش قرآنی سران و  شیوخ عشایر شهرستان های آبادان و خرمشهر اظهار داشت: کاروان مذکور متشکل از بزرگان و سران عشایر شهرهای آبادان و خرمشهر به عنوان کاروان بزرگان اروند برای شرکت در همایش اربعین و شرکت در این ضیافت الهی راهی عتبات عالیات عراق می شود.
وی افزود:به همت شیعیان منطقه ، بزرگان و شیوخ ایران و عراق راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی امسال با شکوه بیشتری نسبت به سالهای گذشته برگزار می شود.
زمانی با بیان اینکه امسال تمهیدات و امکانات بیشتری از سوی سازمان منطقه آزاد اروند برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی تدارک دیده شده است گفت: با توجه به حذف روادید و پیش بینی افزایش چند برابری زائران اربعین امکانات بیشتری برای خدمت رسانی در ایام اربعین حسینی در مرز شلمچه و در خاک عراق تدارک دیده شده است.
وی از نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی برای تامین امنیت زائران ایرانی و اتباع عراقی در ایام اربعین قدردانی و گفت: در شرایط ویژه ای قرار داریم و دشمنان اسلام و تشیع بعد از فروپاشی داعش در عراق به دنبال فتنه گری هستند.
زمانی وحدت و همدلی بین مردم ایران و عراق را عامل شکست دشمنان اسلام بیان کرد و گفت: در حال حاضر شرایط جهانی و منطقه ای بسیار حساس و تعیین کننده است.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند اظهار داشت: ایران کشوری عزتمند و بزرگی است لذا دشمنان جمهوری اسلامی می خواهند این عزت و بزرگی را از بین ببرند ولی با وحدت اقوام سران عشایر این عزت و بزرگی حفظ می شود.دشمن با کمک عوامل نفوذی خود در پی  تفرقه بین اقوام و عشایر است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.