چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

نسبت به سال قبل صورت گرفت

رشد 51 درصدی خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی

خرید تضمینی گندم

مدیر شرکت غله وخدمات بازرگانی استان خراسان رضوی گفت: با اشاره به خرید 332 هزار تنی گندم در سال گذشته گفت: سال جاری با توجه به نزول رحمت الهی و برنامه ریزی و تمهیدات ویژه صورت گرفته از سال قبل، علاوه بر تحقق پیش بینی میزان خرید، شاهد رشد 51 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته بوده‌ایم.

به گزارش قدس آنلاین  به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، حمیدرضا نوری گفت: عملیات خرید تضمینی گندم بعد از گذشت چهار ماه و با خرید بالغ بر 502 هزار 319 تن گندم از کشاورزان استان خراسان رضوی به پایان رسید. 

مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان خراسان رضوی افزود:  این میزان خرید در قالب 56 هزا محموله تحویل 36 مرکز، کمیسیون و انبار تعاون روستایی در سطح استان شده است.

 وی بیان کرد: در سال جاری هشت سیلو و مرکز خرید دولتی ، 11 سیلو و انبار بخش خصوصی، هشت کارخانه آرد به عنوان کمیسیون خرید و 26 انبار تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید تضمینی گندم خدمت رسانی به کشاورزان را عهده دار بوده اند که از این بین 78 درصد خرید توسط بخش دولتی و کمیسیون‌های مربوطه و 22 درصد توسط انبارهای اتحادیه‌های شرکت‌های تعاون روستایی خریداری شده است.

نوری با اشاره به خرید 332 هزار تنی گندم در سال گذشته اضافه کرد: سال جاری با توجه به نزول رحمت الهی و برنامه ریزی و تمهیدات ویژه صورت گرفته از سال قبل، علاوه بر تحقق پیش بینی میزان خرید، شاهد رشد 51 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته بوده ایم.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان خراسان رضوی گفت: ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده بالغ بر 8 هزار و 709 میلیارد ریال بوده است که با پرداخت بیش از 99 درصد وجوه گندم‌های خریداری شده بالغ بر 8 هزار و 679 میلیارد ریال به حساب گندم‌کاران واریز شده است.

وی در ادامه به شهرستان‌های پیشرو در خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: شهرستان‌های تربت جام با 59 هزار تن گندم، مشهد با 51 هزار و چناران با 49 هزار تن گندم بیشترین حجم خرید را به خود اختصاص داده اند.

نوری به خرید توافقی 19 هزار تن گندم کشاورزان توسط کارخانجات آرد استان اشاره کرد و گفت: به دنبال  دستورالعمل ابلاغی شرکت بازرگانی دولتی ایران در سال جاری کارخانجات آرد متقاضی امر خرید توانستند با قیمت توافقی با کشاورزان بالغ بر 19 هزار تن از محصول کشاورزان را خریداری و ذخیره کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.