جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸

تجهیز ایستگاه‌های اتوبوس تندرو اصفهان به مسیر ویژه نابینایان

اتوبوس ویژه

اصفهان-معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: ایستگاه‌های اتوبوس تندرو در کلانشهر اصفهان تا پایان سالجاری به مسیر ویژه برای تردد نابینایان مجهز می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین،معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: ایستگاه‌های اتوبوس تندرو( BRT) )در کلانشهر اصفهان تا پایان سالجاری به مسیر ویژه برای تردد نابینایان مجهز می‌شود.

علیرضا صلواتی اظهار داشت: بلوک فرش پیاده‌روها و ایستگاه‌های اتوبوس در مسیر ویژه تردد نابینایان، متفاوت و شیاردار با حالت سکه ای در قسمت‌های تقاطع است تا روشندلان بتوانند به راحتی و با استفاده از عصای سفید آن مسیر را تشخیص دهند و از آن عبور کنند.

وی با بیان اینکه سه خط اتوبوس تندرو در کلانشهر اصفهان با حدود ۵۴ ایستگاه فعال است، خاطرنشان کرد: ایستگاه‌های خطوط ۳ (جِی) و ۲ (باهنر) که نسبت به خط ۱ جدیدتر هستند به این مسیر ویژه مجهز می‌باشند.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد مسیر ویژه برای تردد نابینایان باید در معبرسازی و مبلمان شهری مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: این موضوع به ویژه از پنج سال گذشته در پیاده روها، تقاطع ها و چهارراه های شهر مورد توجه شهرداری اصفهان بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.