جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴

رئیس سازمان محیط زیست کشور:

باغ وحش مشهد تا سه ماه آینده تعیین تکلیف خواهد شد

عیسی کلانتری

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت:به مدیرکل محیط زیست استان اعلام کردیم که تکلیف باغ وحش مشهد را مشخص کند و قرار شد حداکثر تا سه ماه آینده تعیین تکلیف شود.

عیسی کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت باغ وحش مشهد، اظهار کرد: به مدیرکل محیط زیست استان اعلام کردیم که تکلیف باغ وحش مشهد را مشخص کند، اگر باغ وحش هست و مجوز دارد، اصلاح شود و اگر باغ وحش هست و مجوز ندارد آن را تعطیل کنند.

وی افزود: در یک سال گذشته قدم‌های مثبتی در این خصوص برداشته شده و قرار شد باغ وحش مشهد حداکثر تا سه ماه آینده تعیین تکلیف شود.

کلانتری در خصوص نشست دشت مشهد، گفت: باید علت آن را برطرف کنیم که علت، برداشت بیش از ظرفیت آب زیرزمینی بوده که وظیفه وزارت نیرو است.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: برداشت آب باید در حدی باشد که به زمین تزریق می‌شود، اگر برداشت از آب زیرزمینی بیشتر از تزریق آب باشد، این زمین به تدریج خالی می‌شود که در نتیحه فشار بالا سبب فرونشست تخلخل‌ها شده و زمین پایین می‌رود.

رئیس سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: در دشت مشهد در هر روز نزدیک 0.5 تا 0.6 میلی متر نشست داریم یعنی دشت مشهد سالی 20 سانتی متر نشست می‌کند که وزارت نیرو باید در مجوزهایی که داده تجدید نظر کند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.