شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

رییس اتحادیه نانوایان مشهد:

نان باید ۳۰ درصد گران شود

رییس اتحادیه نانوایان مشهد

رییس اتحادیه نانوایان مشهد معتقد است قیمت انواع نان باید حداقل ۳۰ درصد گران شود.

به گزارش قدس آنلاین، ابراهیم براتی اظهار کرد: نظر اتحادیه نانوایان مشهد با افزایش ۴۰ درصدی قیمت ها بود اما دولت با ۳۰ درصد موافقت کرد.

وی ادامه داد: کمیسیونی متشکل از استاندار، سازمان صنعت، معدن و تجارت، فرماندار و اتحادیه نانوایان تشکیل می‌شود و قیمت نان آزاد و دولتی را تعیین می‌کنند و نرخ تایید شده در این کمیسیون به نانوایی‌ها ابلاغ می‌شود.

رییس اتحادیه نانوایان مشهد بیان کرد: نانوایی های دولتی به سمت آزاد پز شدن رفته اند چرا که نرخ نان دولتی برای نانوایان به صرفه نیست و هم اکنون ۶۵ درصد نانوایی های مشهد آزاد پز هستند.

براتی درخصوص قیمت‌گذاری نانوایی‌های آزادپز گفت: نانوایی‌های آزاد پز هم مانند نانوایی‌های یارانه ای نرخ نامه‌ی مصوب از سوی اتحادیه دریافت می‌کنند.

وی در پاسخ به علت کیفیت کم نان، تصریح کرد: کارخانجات آرد به دنبال درآمد خود هستند البته گندم خوبی هم به دست آن ها نرسیده است اما به طور کل این مشکلات کیفی به خاطر کیفیت کم آرد است. در کارخانجات چند نوع آرد از گندم گرفته می‌شود و آرد دارای کیفیت کمتر به نانوایی‌های دولتی داده می‌شود.

رییس اتحادیه نانوایان مشهد اعلام کرد: هیچ مورد پلمپ نانوایی در یکسال گذشته در شهر مشهد نداشتیم و فقط چند مورد تذکر داده شده است.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.