یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹

عبدالمهدی: برنامه‌ای برای سفر به تهران ندارم

عادل عبدالمهدی

در حالی که برخی رسانه‌های عراقی به نقل از مسئولان این کشور بارها اعلام کرده بودند که عبدالمهدی به زودی به تهران سفر خواهد کرد، وی امروز اعلام کرد که فعلا برنامه‌ای برای سفر به ایران ندارد.

قدس آنلاین: الفرات نیوز، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق امروز (یکشنبه) در یک نشست خبری گفت که درحال حاضر برنامه‌ای برای سفر به تهران ندارد.

وی افزود: عراق نقش مثبتی برای کاهش تنش در منطقه ایفا می‌کند و اکنون تمام طرف ها از جمله عربستان، ایران و آمریکا به دنبال کاهش تنش و حل مشکلات هستند.

به گزارش ایسنا، این درحالی است که پیش از این یک منبع نزدیک به نخست‌وزیر عراق گفته بود: عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق هفته جاری به تهران سفر خواهد کرد تا ابتکار عمل عراق برای کاهش تنش میان ایران و عربستان را به آن ها ارائه کند؛ ابتکار عملی که عبدالمهدی چهارشنبه گذشته به سعودی ها پیشنهاد داد.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق اخیرا به عربستان سفر کرده و با ملک سلمان پادشاه این کشور و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شبکه المیادین پیش از سفر عبدالمهدی به ریاض به نقل از "منابع آگاه" اعلام کرده بود که این سفر به منظور ارائه ابتکار عملی برای میانجیگری میان تهران و ریاض است.

این منابع همچنین گفته‌اند که عراق به دنبال برگزاری نشستی میان مقامات ایران و عربستان در بغداد پایتخت این کشور است.

بدر الزیادی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز اخیرا اعلام کرده که سفر عادل عبدالمهدی به عربستان موفقیت آمیز بوده و بعد از آن به جمهوری اسلامی ایران نیز سفر خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.