یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۳

عدم تخصیص اعتبار از ابتدای سال جاری به صنعت نیشابور

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور گفت: طی ۶ ماه اول سال جاری، ۸ فقره سرمایه‌گذاری صنایع در نیشابور مجوز کسب کرده‌اند اما تاکنون هیچ مبلغی به صنایع پرداخت نشده است.

به گزارش قدس آنلاین، سعید ایمانی گفت: نیشابور دارای دو شهرک صنعتی خیام و عطار و یک ناحیه صنعتی میان جلگه با ۳۷۳ واحد صنعتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت در ۲۱ گروه کالایی است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور تأکید کرد: ۱۳ هزار و ۷۷۹ نفر به‌صورت اشتغال اسمی در این شهرک‌های صنعتی با سرمایه ۲۴ هزار و ۲۵ میلیارد ریال فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: ۶۶ معدن با ۱۸ نوع ماده معدنی و مساحت ۶۵۹ کیلومتر مربع و ظرفیت اسمی ۶.۱ میلیون تن در نیشابور وجود دارد.

ایمانی خاطرنشان کرد: از ۲۵ هزار و ۷۹۷ واحد صنعتی طی سال گذشته بازرسی صورت گرفت که ۲ هزار و ۵۵۶ پرونده تشکیل و بیش از ۶۱ میلیارد ریال تخلف ثبت شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور ادامه داد: همچنین در ۶ ماهه ابتدای سال جاری نیز ۳۶ پرونده کالای قاچاق به ارزش ۷۵۵ میلیون ریال تشکیل شده است، سیگار، توتون، تنباکو، لوازم‌آرایشی، موبایل و البسه بیشترین مقدار قاچاق در نیشابور بوده است.

وی افزود: ۵۳۱ بازرسی در نانوایی‌ها طی ۶ ماهه نخست سال جاری صورت گرفته که ۶۷ فقره تخلف ثبت و پرونده تشکیل شده است.

ایمانی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۳۵ مجوز با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۲۰ میلیارد ریال در حوزه صنعت صادر شد که سبب اشتغال یک هزار و ۱۵۳ نفر را به‌همراه داشت.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور ادامه داد: طی ۶ ماه نخست سال جاری، ۸ فقره سرمایه‌گذاری با سرمایه ۲۶۲ میلیارد ریال و اشتغال ۱۳۵ نفر مجوز کسب کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در نیشابور هفت بانک عامل برای اعطای تسهیلات داشته‌ایم اما تاکنون هیچ مبلغی به صنایع پرداخت نشده است.

ایمانی خاطرنشان کرد: در ستاد تسهیل ۲۲ واحد صنعتی را بررسی و مشکلات آن‌ها را با ۲۲ مصوبه حل‌ کردیم و ۷۰ درصد موضوعات در شهرستان حل و مابقی به استان ارجاع داده شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور با اشاره به توجه ویژه شهرک‌های صنعتی نیشابور به بحث صادرات عنوان کرد: از ابتدای سال جاری ۷۴ میلیون دلار صادرات صورت گرفته که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی تأکید کرد: شرکت‌ها تعداد دقیق نیروی‌های تعدیل شده خود را به ما اعلام نمی‌کنند اما در سال گذشته ۷ واحد راه‌اندازی با بازگشت مجدد مشغول به‌کار شده‌اند.

ایمانی خاطرنشان کرد: فولاد، مواد لبنی، لوازم الکتریکی، کاشی و سرامیک بیشترین میزان محصولات صادرات بوده است، بیشتر محصولات تولیدی در نیشابور صادر می‌شوند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور با اشاره به برخی صحبت‌ها مبنی بر وجود فساد در بین بازرسان واحدهای تجاری ادامه داد: برخی بازرس‌ها زیر نظر ما هستند و برخی زیر نظر اصناف، طی دو سال گذشته هیچ موردی با ارائه سند در رابطه با بازرس‌ها باشد، گزارش نشده است و از مردم می‌خواهیم پیرامون این موارد گزارش‌ها را به ما منتقل کنند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.