دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

کارشناس ستاد هدفمندی یارانه مشهد در گفتگو با قدس آنلاین:

دفاتر پیشخوان تنهامرجع پاسخگویی درباره دلایل قطع یارانه افراد/ اعتراض ۱۴۰۰سرپرست خانواده در شهرستان مشهد به قطع یارانه ها

رضاطلبی

یارانه

کارشناس ستاد هدفمندی یارانه های شهرستان مشهد گفت: ستاد هدفمندی یارانه ها مسئولیت بررسی تقاضاهای افرادی که یارانه آنها در شهریور ماه حذف شده است را به دفاتر پیشخوان واگذار کرده است، از این رو افراد از هرگونه مراجعه به فرمانداری برای اعتراض نسبت به قطع یارانه ،خود داری کنند.

علی مبارکی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: افرادی که در شهریور ماه یارانه آنها قطع شده است جهت بررسی این موضوع و اطلاع از دلایل آن به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: ستاد هدفمندی یارانه ها مسئولیت بررسی تقاضاهای افرادی که یارانه آنها در شهریور ماه حذف شده است را به دفاتر پیشخوان واگذار کرده است، از این رو افراد از هرگونه مراجعه به فرمانداری برای اعتراض نسبت به قطع یارانه ،خود داری کنند.

کارشناس ستاد هدفمندی یارانه های شهرستان مشهد افزود: افرادی که در این مرحله یارانه خود را دریافت نکرده اند دو دسته هستند، یکی اینکه یارانه آنها از سوی ستاد هدفمندی یارانه ها پس از بررسی شرایط مالی سرپرست خانواده حذف شده است که در این صورت با مراجعه به دفاتر پیشخوان و ارائه اطلاعات هویتی ، در سامانه ای که به همین منظور طراحی شده است دلیل این موضوع مشخص و به آنها اعلام می گردد و  در صورتی که فرد نسبت به این موضوع اعتراض داشته باشد اجازه بررسی حساب های بانکی و دارایی های سرپرست خانواده در سامانه ثبت می گردد و پس از بررسی این موضوع از طرف دفتر ستاد هدفمندی یارانه ها در تهران، نتیجه به سرپرست خانواده اعلام می شود.

مبارکی ادامه داد: دسته دیگر افرادی هستند که حساب بانکی  که یارانه افراد به آن واریز می شود به دلیل کارکرد پایین از طرف بانک ها به صورت یک طرفه مسدود شده است که این موضوع باعث شده یارانه فرد به حساب بانکی او واریز نشود که  در اینگونه موارد افراد باید به بانک مراجعه و مشکل حساب بانکی خود را برطرف کنند .

وی با بیان اینکه طبق برخی اطلاعات از افرادی که نسبت به قطع یارانه خود اعتراض داشته اند تنها بین ۴تا ۵درصد یارانه آنها مجددا بر قرار شده است، تصریح کرد: از ۲۷شهریور ماه تاکنون بالغ بر ۱۴۰۰نفر جهت اعتراض به قطع یارانه هایشان به فرمانداری مشهد مراجعه کرده اند اما از تاریخ ۱۲مهرماه تنها این دفاتر پیشخوان هستند که در زمینه قطع یارانه  پاسخگویی خواهند کرد اگرچه در حال حاضر نیز تعدادی از دفاتر پیشخوان این کار را انجام می دهند .

مبارکی افزود: فرمانداری در حال حاضر تنها در مورد بررسی و تفکیک یارانه های خانواده های بد سرپرست که توسط دادگاه نامه ای مبنی بر جداکردن یارانه افراد از یکدیگر ارائه می کنند پاسخگویی و بررسی ها را انجام می دهد و در سایر موارد افراد باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند .

شایان ذکر است در باره وضعیت سایر شهرستان های استان نیزعلی رغم تماس  با استانداری خراسان رضوی اما هیچ گونه پاسخگویی ارائه نشد.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.