سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

پوتین و روحانی امروز در ایروان دیدار می‌کنند

پوتین و روحانی

"ولادیمیر پوتین" و "حسن روحانی" روسای جمهوری روسیه و ایران، امروز در حاشیه نشست شورای عالی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیایی در پایتخت ارمنستان، با یکدیگر دیدار ‌می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، امروز، اول اکتبر (نهم مهر ماه) برای شرکت در نشست شورای عالی اتحادیه اقتصادی اوراسیایی به ایروان، پایتخت ارمنستان سفر می‌کند.

در این نشست علاوه بر روسای جمهوری کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیایی (شامل: روسیه،ارمنستان، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان)، رئیس  جمهوری مغولستان بعنوان کشور عضو ناظر و همچنین دو میهمان افتخاری: "حسن روحانی" رئیس جمهوری ایران و  نخست وزیر سنگاپور هم حضور دارند.  

اعضای شورای عالی اتحادیه اقتصادی اوراسیایی مسائل مهم در دستورکار این اتحادیه و جهت گیری‌های آتی برای برنامه ریزی و مشخص شدن وظایف برای بهبود عملکرد بازار و توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های کلیدی را مورد بررسی قرار خواهند داد.

رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست سران اتحادیه اقتصادی اورآسیایی، مذاکرات جداگانه‌ای با "نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان و "حسن روحانی" رئیس جمهوری ایران خواهد داشت که در جریان آنها، برخی مسائل مهم در دستورکار دوجانبه و همکاری‌ها در چارچوب این اتحادیه بررسی می شود.

روحانی در آستانه سفر به ایروان اعلام کرد که منطقه آزاد تجاری با مشارکت کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیایی از اواخر ماه اکتبر سال جاری (آبان ماه امسال) فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.