سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

شکنجه ۳۰۰ زن شیعه بحرینی در زندان‌های آل خلیفه

زنان انقلابی بحرین

بر اساس اعلام فعالان توئیتری مخالف رژیم حاکم در بحرین، بیش از ۳۰۰ زن شیعه بازداشتی در این کشور در زندان‌های این رژیم شکنجه شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، حساب توئیتری «بحرین به فارسی» در پیامی نوشت بیش از ۳۰۰ زن شیعه از سوی  رژیم آل خلیفه بازداشت شده‌اند. این حساب کاربری در توئیت خود از شکنجه و محاکمه ناعادلانه آن‌ها خبر داد.

«بحرین به فارسی» در توئیت خود آورده است این آمار فقط آمار بازداشتی‌هاست، نه زنانی که هنگام بازداشت همسر و فرزندانشان از سوی رژیم حاکم، هدف رفتارهای بی‌شرمانه قرار می‌گیرند.

انتشار این توئیت در حالی صورت می‌گیرد که  رژیم آل خلیفه شماری از زنان شیعه بحرین را به بهانه‌های سیاسی بازداشت کرده و شماری از آنان را پس از بازداشتی چند ماهه در شرایط بسیار سخت زندان‌های آل خلیفه آزاد کرد، اما ۶ نفر از این زنان سالهاست در اسارت این رژیم هستند.

فعالان حقوق بشر و کاربران شبکه اجتماعی توئیتر با به راه انداختن هشتک «#اطلقوا_سجینات_البحرین» به حمایت از این مادران بحرینی پرداخته‌اند و خواستار آزادی آنان شدند و شکنجه، شرایط بد زندان‌های آل خلیفه، دور ماندن از خانواده و بی‌پناه شدن فرزندان آنان را محکوم کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.