سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳

هشدار طلایی به اصولگرایان: مراقب پوست‌خربزه و پوست موزهای اصلاح‌طلبان باشند

طلایی

نامه نیوز نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: یک خطای استراتژیک است که فکر کنیم به دلیل ناکارآمدی و عدم موفقیت جریان اصلاح طلب و اعتدال در اداره کشور مردم قطعا به جریان اصولگرا روی می آورند و به نیروهای این جریان رأی می دهند. او همچنین گفت که شگرد اصلاح طلبان در انتخابات دو قطبی کردن فضا و ایجاد سردرگمی برای مردم و القای انتخاب بین بد و بدتر است.

قدس آنلاین: مرتضی طلایی قطعی دانستن پیروزی اصولگرایان را یک خطای استراتژیک می‌داند و یادآور می شود: این یک خطای استراتژیک است که فکر کنیم به دلیل ناکارآمدی و عدم موفقیت جریان اصلاح طلب و اعتدال در اداره کشور مردم قطعاً به جریان اصولگرا روی می آورند و به نیروهای این جریان رأی می دهند. چنین خطای استراتژیکی می تواند موجب غافلگیری اصولگرایان شود.

اهم اظهارات طلایی را در ادامه می خوانید: 

* جریان اصلاح طلب عموما شیوه ها، شگردها و روش هایی را در انتخابات به کار می برند که با ایجاد فضای دوقطبی و سردرگمی، جامعه را در موقعیت انتخاب بین بد و بدتر قرار می دهد، وقتی این وضعیت پیش می آید وقوع هر اتفاقی محتمل است. ثانیا فراموش نکنیم که جریان اعتدال و اصلاحات هم اکنون در قدرت مستقر هستند و ابزارها، امکانات و منابع در اختیار دارد بنابراین با استفاده از این ظرفیت ها می تواند روی سرنوشت و نتیجه انتخابات تأثیر بگذارد.

امسال تا اوایل سال آینده درگیر انتخابات مجلس هستیم و به طور طبیعی همه انرژی ها متمرکز بر مجلس است. وقتی اخبار پراکنده را کنار هم می گذاریم می توانیم بگوییم غافلگیری جریان اصولگرا می تواند از همین نقطه باشد که این اخبار را نادیده بگیرد و خیلی ساده از کنارشان بگذرد.

* نباید از نظر دور داشت که جریان اصلاحات تلاش خواهد کرد با فضاسازی جریان اصولگرا را یک روز با موضوع حجاب و فردای آن با موضوع دیگر سوار بر پوست موزها و پوست خربزه ها کند تا یک چهره نرم و لطیف از خود و یک چهره سخت از نیروهای اصولگرا و انقلابی به جامعه نشان دهد و بر اثر این اتفاق مردم دچار خطا انتخاب رأی شوند. معتقدم جریان اصولگرا باید مراقب این مسئله هم باشد تا غافلگیر نشود.

* معتقدم لایه های دوم و سوم جریان اصلاح طلب بدون شک در انتخابات حضور پیدا خواهند کرد و این هم که بعضی می گویند «اینها ردصلاحیت می شوند»، خیر این طور نیست، حتما جریان اصلاحات پیش بینی چنین مسئله ای را کرده است. همانطور که در انتخابات مجلس دهم شاهد بودیم چهره های ناشناخته و کمتر شناخته شده خود را به صحنه آوردند و وقتی تأیید صلاحیت شدند، با همان ها لیست انتخاباتی بستند.

* جریان اصولگرا رقیب را دست کم نگیرد و در عوض اتکا به باخت رقیب، برای رفع مشکلات و تنگناهای اقتصادی برنامه ای شفاف و روشن به جامعه ارائه کند.

* وی پاسخ به اینکه  توصیه می کنید قالیباف نامزد انتخابات مجلس شود؟ هم گفت: پیش بینی من این است که آقای قالیباف در انتخابات مجلس حضور پیدا نمی کند.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.