سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان:

تلاش می کنیم تا ظرفیت های استان را در حوزه ادبیات بومی تقویت کنیم

کیانی

خوزستان_ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با اشاره به برگزاری بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در خوزستان گفت: با برگزاری چنین رویدادهایی در تلاش هستیم تا ظرفیت های استان را در حوزه ادبیات بومی تقویت کنیم.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، وحید کیانی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در مراسم افتتاحیه بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خوزستان که ۹ و ۱۰مهرماه ۱۳۹۸در اهواز برگزار می‌شود، ضمن گرامی داشت ۱۰ مهرماه روز همبستگی با کودکان فلسطینی، اظهار کرد: وقتی از فرهنگ حرف میزنیم، از گستره و بستر بسیار وسیعی صحبت می کنیم که دارای شمول فراوانی از جمله توجه به مبانی هویتی و تاریخی مردمان و سرزمینی است که در آن زندگی می کنیم.
وی ادامه داد: قصه و قصه گویی که با آغاز خلقت آدمی شکل گرفته است یکی از این مبنا های مشترک میان جوامع و قومیت ها است که در این جشنواره به دنبال آن هستیم. 
کیانی بیان کرد: امیدواریم استان خوزستان با وجود اقوام مختلف و ظرفیت های خوبی که در حوزه ادبیات بومی در اختیار دارد، بتواند این ظرفیت ها را بیش از پیش فعال کند و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان نیز با برگزاری چنین رویدادهایی در تلاش است تا ظرفیت های استان را در حوزه ادبیات بومی تقویت کند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ابزار امیدواری کرد: دامنه این برنامه ها به شهرستان ها، روستاها و همچنین مناطق عشایری استان نیز کشیده شود و بتوانیم چنین رویدادهایی را در گستره ای وسیع تر از گستره کنونی برگزار کنیم.
گفتنی است: مراسم افتتاحیه بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خوزستان امروز ۹ مهرماه با حضور جمعی از مدیران استانی و شهری در اهواز برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.