سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

اجرای سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری می‌تواند هزینه‌ها را به فرصت تبدیل کند

مینا افرازه

حاجی دلیگانی

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: متأسفانه اصول متعددی از جمله اصل ۲۹، ۳۰، ۳۱، ۴۳ و برخی اصول دیگر که مربوط به مسائل اساسی جامعه است در حد شأن و منزلت مردم ایران اجرایی نشده، به همین دلیل اجرای صحیح و سریعتر این اصول از نکاتی بود که در سیاست‌های ابلاغی رهبری به آن اشاره شده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار «قدس آنلاین»، درباره سیاست های کلی نظام قانون گذاری که از سوی رهبری مطرح شده، اظهار داشت: از جمله مهم نکات مهم این سیاست ها، از نظر ساختاری و راجع به مراودات و ارتباط کاری بین قوا برای قانونگذاری و اصلاح قانون گذاری است. نکته اساسی دیگر آن اشاره به اصولی از قانون اساسی دارد که تاکنون اجرایی نشده و مسئولیت  اجرای آن برعهده دولت و خصوصاً شخص رئیس جمهور است.

نماینده مردم شاهین شهر ادامه داد: بر طبق قانون، رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است و ما شاهدیم که اصول متعددی از جمله اصل ۲۹، ۳۰، ۳۱، ۴۳ و برخی اصول دیگر مثل تأمین شغل برای هر ایرانی بر اساس شئونات، فراهم کردن مسکن، معیشت و بیمه همگانی که مربوط به مسائل اساسی جامعه است در حد شأن و منزلت مردم ایران اجرایی نشده، به همین دلیل اجرای صحیح و سریعتر این اصول از نکاتی بود که در سیاست های ابلاغی رهبری به آن اشاره شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر برای اجرا و پیاده سازی این سیاست ها وقت گذاشته شود و برنامه ریزی صحیح و بلند مدتی بر اساس آن صورت بگیرد، می تواند بسیاری از هزینه های مادی و زمانی را که در حال حاضر صرف مسائل حاشیه ای و موجب تحلیل رفتن انرژی و تمرکز قوا می شود به فرصت تبدیل کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.