سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵

هر خانه روستایی یک کارخانه است

رزم حسینی استاندار کرمان

استاندار خراسان رضوی گفت: شعار الگوی مثلث توسعه اقتصادی‌فرهنگی «هر خانه روستایی یک کارخانه» است.

به گزارش قدس آنلاین، علی‌ رضا رزم‌حسینی در جلسه بررسی عملکرد  معین های اقتصاد مقاومتی شهرستان مشهد که با حضور شهردار، فرماندار مشهد و معین‌های اقتصاد مقاومتی در محل دفتر استاندار خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: همه بخش‌ها از جمله معین های اقتصاد مقاومتی مانند یک زنجیره به هم وصل شده اند تا به سرمنزل مقصود یعنی همان توسعه پایدار همه جانبه برسیم.
وی با اشاره به موانع موجود بر سر راه توسعه کشور گفت: هدف این است که مناطق مورد تعهد توسعه همه جانبه پیدا کنند، حالا اگر بر سر راه مشکلی وجود دارد باید با جدیت و پیگیری بیشتری پیگیری شود.
 استاندار خراسان رضوی افزود: یک مجموعه مستقل تحت عنوان نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی ایجاد شده است تا به صورت تخصصی پیگیر آخرین وضعیت اجرایی اقدامات معین ها شود.
رزم حسینی ابراز کرد: اگر در مدل توسعه اقتصادی فرهنگی همه پای کار بیایند یقینا پیشرفت حاصل خواهد شد چون ثروت در کشور وجود دارد و در صورت بهره گیری و استفاده درست از آن ها شرایط بهتری خواهیم داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بسیاری از نیازمندی های شهرداری مشهد باید از طریق روستاها تامین شود، گفت: وقتی در روستا اشتغال به وجود آمد کسی که در حاشیه مشهد زندگی می کند به روستا برخواهد گشت.
رزم حسینی شهرستان مشهد را نگین درخشان کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: در مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به قدری شهرستان مشهد با اهمیت است که می طلبد جلسات مرتبی ویژه بررسی عملکرد معین های اقتصادی آن و موانع بر سر راه توسعه آن در استانداری برگزار شود.
استاندار خراسان رضوی گفت: هر خانه می‌تواند در طرح اقتصاد مقاومتی یک کارخانه محسوب شود یعنی هر خانه روستایی که پنج نفر عضو دارد و در یک رشته خاص هنر یا مهارت دارند می توانند تولید کننده باشند.
شهردار مشهد نیز در این جلسه اظهار کرد: ما در کار خود سعی کردیم سه رویکرد اصلی از جمله، در نظر گرفتن توسعه کسب و کارهای بخش خصوص در انجام وظایف مدیریت شهری، حل کردن مسئله اشتغال به صورت کوتاه مدت در پروژه های زیرساختی از طریق تامین مالی و برقراری پیوندهای پیشین و پسین در پروژه ها را مدنظر قرار دهیم.
محمدرضا کلایی افزود: برای این که عملکرد شهرداری مشهد در این طرح ارزیابی شود تفاهم نامه ای با مرکز آمار ایران و سازمان برنامه و بودجه به منظور محاسبه اختصاصی رشد اقتصادی شهرستان مشهد بسته شده است تا بفهمیم در چه بخش هایی دچار مشکل هستیم و درصدد رفع آنها برآییم.

منبع: استانداری خراسان رضوی 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.