چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

موزه بانک ملی مشهد، مجوز رسمی فعالیت دریافت می کند

موزه بانک در بانک ملی شعبه مرکزی مشهد

رئیس گروه موزه های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: موزه بانک ملی مشهد، مجوز رسمی فعالیت دریافت می کند.

به گزارش قدس آنلاین، محمد رضا پهلوان با اعلام این خبر افزود: ساختمان موزه بانک ملی مشهد به لحاظ دارا بودن ارزش های معماری که ثبت فهرست آثار ملی میراث فرهنگی شده و هم به خاطر آثار و اشیای ارزشمند تاریخی و فرهنگی  موجود در مخزن این بانک، شرایط دریافت اخذ  مجوز رسمی موزه ای را دارد.
وی ادامه داد: براساس جلسه برگزار شده رئیس بانک و همچنین علاقمندی و اعلام آمادگی وی، اطلاعات و فرم های دریافت اخذ مجوز براساس دستورالعمل های اداره کل موزه های وزارت خانه، توسط بانک، تکمیل و برای اخذ مجوز، اقدام شد.
پهلوان با بیان این که آثار این موزه هم اکنون در سه بخش، به نمایش در آمده است، اظهار کرد: بخش اول تجهیزات و لوازم بانکداری، بخش دوم ابزار و وسایلی که مورد استفاده قرار می گرفتند، از جمله انواع دفترچه های حساب، دفاتر قدیمی، نامه ها و مکاتبات و در بخش سوم انواع سکه و اسکناس به نمایش گذاشته شده است.
رئیس گروه موزه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: علاوه براین موارد سردر قدیمی بانک، بازسازی شده و این موزه با وجود این که زمان کوتاهی از گشایش آن می گذرد، همه روز پذیرای علاقمندان زیادی از این موزه به صورت رایگان بازدید می کنند.
گفتنی است: موزه بانک ملی مشهد به عنوان سی و پنجمین موزه ی شهر مشهد و از مجموع ۸۶ موزه فعال در سطح استان خراسان رضوی، همزمان با نودمین سالگرد، تاسیس این بانک،   با حضور مسولان ملی و استانی، در شهریور ماه سال جاری، افتتاح شده است.

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.