پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

بهره برداری از طرح توسعه اتاق عمل کودکان بیمارستان رضوی

اتاق عمل  بیمارستان فوق تخصصی رضوی

طرح توسعه اتاق عمل کودکان بیمارستان رضوی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش قدس آنلاین، مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حاشیه مراسمی که به مناسبت بهره‌برداری از این طرح توسعه برگزار شد، گفت: کودکان روحیات خاص خود را داشته و به دلیل وابستگی که به مادر دارند، فضای درمانی و به‌ویژه جراحی آن‌ها باید استانداردهای خاصی داشته باشد.

دکتر رضا سعیدی با بیان اینکه بر اساس آیین‌نامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، افراد زیر ۱۸ سال کودک حساب می‌شوند، عنوان کرد: تقریباً یک سوم جمعیت استان خراسان رضوی را کودکان تشکیل می‌دهند و رشته‌های پزشکی کودکان، حوزه‌هایی اختصاصی هستند که به جراح، متخصص و فوق تخصص کودکان و بخش‌های پشتیبان اعم از متخصصان بیهوشی و به‌ویژه پرستاران خبره نیاز دارند.

این متخصص اطفال بیان کرد: در حال حاضر، در بیمارستان رضوی هفت اتاق عمل فعال داریم و با اجرای طرح توسعه اتاق‌های عمل این مرکز درمانی، اتاق عمل‌هایی مجزا و اختصاصی برای کودکان بهره‌برداری و فضاهای جانبی اختصاصی جراحی کودک به آن اضافه شد.

سعیدی اظهار کرد: در اتاق‌های عمل کودکان علاوه‌بر اینکه باید نمای کودکانه در نظر گرفته شود، باید فضایی را برای حضور والدین و همراهان فراهم کرد.

وی همچنین تصریح کرد: سال گذشته در بیمارستان رضوی ۹ تخت مراقبت‌های ویژه کودکان (PICU)  احداث و همچنین یک بخش داخلی و جراحی کودکان با ظرفیت حدود ۱۵ تخت راه‌اندازی شد.

منبع: صداو سیما
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.