پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸

اهدای پاداش ۱۰۰ میلیون تومانی به ورزشکاران خراسانی منتخب المپیک و پارالمپیک

تجلیل از قهرمانان ورزشی خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: به هر یک از ورزشکاران خراسانی که سهمیه المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ را کسب کنند، ۱۰۰ میلیون تومان پاداش اهدا خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، علی‌رضا رزم‌حسینی در مراسم تجلیل از قهرمانان و افتخارآفرینان ورزش استان در شش ماهه اول سال ۹۸ اظهار کرد: هر کشوری که بخواهد به پیشرفت دست پیدا کند، به سرمایه مادی و انسانی نیاز دارد.
وی با بیان اینکه سرمایه‌های اجتماعی موجب تعالی و پیشرفت بسیاری از کشورها شده است، افزود: امروز ایران اسلامی هم از سرمایه اجتماعی ورزشکاران و قهرمانان ورزشی برخوردار است و ضرورت دارد که بیش از پیش در راستای تقویت این سرمایه تلاش شود. 
استاندار خراسان رضوی در ادامه سخنان خود به برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های ورزشی هم اشاره کرد و گفت: درحال حاضر سرانه ورزشی ایران نسبت به قبل از انقلاب ۴۰ برابر و در بسیاری از دهستان های کشور امکانات ورزشی ایجاد شده است؛ علاوه بر این، تعداد سالن‌های ورزشی در کشور هم به ۷۰۰ سالن افزایش یافته است.
وی از اتصال ۸۵ درصد روستاها و ۹۰ درصد شهرهای کشور به شبکه گاز به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: پیش از انقلاب اسلامی نیروگاه های کشور فقط ۵ هزار مگاوات برق تولید می کردند اما امروز این رقم به ۸۵ هزار مگاوات رسیده است. 
رزم‌حسینی با بیان اینکه ایران یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های مس در جهان محسوب می‌شود، افزود: امروز ایران در کنار کشورهای گرفتار جنگ و نزاع‌های داخلی از امنیت پایدار برخوردار است.
استاندار خراسان‌رضوی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امروز به برکت سرمایه های اجتماعی که ورزشکاران، نخبگان، کارآفرینان و مجاهدین اقتصادی بخشی از آن هستند، باید در جهت ارتقاء سطح رفاه عمومی مردم تلاش کنیم.
وی اضافه کرد: ۱۰۰ شرکت توانمند به عنوان معین اقتصاد مقاومتی روستاهای استان برگزیده شده اند تا مسئولیت توسعه پایدار مناطق روستایی در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را برعهده داشته باشند.
رزم حسینی ادامه داد: در بخش فرهنگی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی که در حال تدوین است، جایگاه ویژه ای برای ورزش‌های همگانی دیده شده است و باید در این زمینه نقش آفرینی کنند.
وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: به ورزشکاران خراسان که موفق شوند سهمیه مسابقات المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ را دریافت کنند، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان پاداش اهدا خواهد شد.

منبع: استانداری خراسان رضوی 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.