پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

راه‌اندازی مرکز تولید پوشاک بانوان روستایی در مشهد

خیاطی

مرکز توانمندسازی اشتغال بانوان در رسته تولید پوشاک در روستای "شهرآباد" واقع در حوالی شهرستان مشهد افتتاح شد.

گزارش قدس آنلاین، مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری‌های شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد  گفت: این مرکز با سرمایه گذاری سه هزار و ۴۰۰ میلیون ریال در فضایی به مساحت حدود ۲۰۰ متر مربع احداث شده است و برای حدود ۱۷ بانوی ساکن در روستای شهرآباد اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.

عباس بادیانی افزود: در این مرکز با ظرفیت تولید هزار دست لباس، زنجیره کامل تولید و بازاریابی و فروش پیش بینی شده است به طوری که نخ، تبدیل به الیاف شده و الیاف به پوشاک تبدیل می شود.

وی اضافه کرد: این مرکز در چارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی استاندار خراسان رضوی و در پی  اخذ تفاهمنامه همکاری با استانداری خراسان رضوی و صندوق کارآفرینی امید کشور راه اندازی شد.
مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری‌های شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد گفت: در قالب این تفاهمنامه برای اشتغال‌زایی و شناسایی ظرفیت بانوان کارآفرین در روستاهای بخش مرکزی شهرستان مشهد که بزرگترین بخش روستایی کشور محسوب می شود اقدام شده است.

بادیانی افزود: ۵۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید کشور برای احداث مراکز توانمندسازی اشتغال بانوان در روستاهای بخش مرکزی مشهد در قالب مثلث توسعه اقتصادی و با مشارکت مردمی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: بدین منظور ۱۲ مرکز توانمندسازی اشتغال بانوان در رسته های مختلف در روستاهای بخش مرکزی مشهد پیش بینی شده است که نخستین مرکز توانمند سازی اشتغال بانوان در رسته  پوشاک امروز در روستای شهرآباد افتتاح و دو مرکز در رسته های قالیبافی نیز در هفته دولت راه اندازی شد و در ۹ روستای دیگر نیز این مراکز به تدریج دایر می شود.

روستای سه هزار نفری شهرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان مشهد در  یک کیلومتری  شمال شرقی این کلانشهر قرار دارد.

منبع : ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.