جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸

افزون بر یک هزار نفر در کرمانشاه از تحصیل بازماندند

مراسم اهداء کوله های تحصیلی به دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی

کرمانشاه- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری در مقطع سنی ۶ تا ۱۱ ساله در استان ۲ هزار و ۷۵۷ نفر ثبت‌نام نکرده‌اند، گفت: از نظر ما از این تعداد یک هزار و ۴۷ نفر بازمانده از تحصیل محسوب می‌شوند.

به گزارش قدس آنلاین؛ مجید یزدان‌پناه در دوازدهمین کنفرانس حقوق کودک با حضور معاون وزیر دادگستری در سرسرای شهدای دولت استانداری افزود: ۱۷۷ هزار و ۲۷۸ دانش آموز در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ باید در گروه سنی ۶ تا ۱۱ سال ثبت‌نام می‌کردند که ثبت‌نام شده‌های ما ۱۷۴ هزار و ۵۲۱ نفر بودند یعنی ۹۸.۴۴ درصد از لازم التعلیم‌ها ثبت‌نام کردند و وضعیت استان نسبت به کشور بهتر و بالاتر است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۷۵۷ نفر از افراد ۶ تا ۱۱ سال در سال تحصیلی جدید در استان در مدارس ثبت‌نام نکرده‌اند، گفت: از نظر آموزش و پرورش این تعداد بازماندگان از تحصیل نیستند چرا که ۵۱۰ نفر از این گروه جمعیتی شناسایی شده‌اند و به شکل روشن و مستند ثابت شده که در استان کرمانشاه حضور ندارند و به سایر استان‌ها مهاجرت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این افراد کلاس اول یا دوم را در آموزش و پرورش استان خوانده‌اند، گفت: این افراد به دلیل اشتغال والدین به استان‌های دیگر منتقل شدند که باید این ۵۱۰ نفر را از لیست استان خارج کنیم.

او با اعلام اینکه اکنون در مقطع سنی ۶ تا ۱۱ ساله در استان ۲ گروه شامل یک گروه یک هزار و ۴۷ نفره‌ شناسایی شده‌ و یک گروه یک هزار و ۲۰۰ نفره‌ شناسایی نشده‌ای داریم، افزود: مشخصات کامل این گروه یک هزار و ۲۰۰ نفره شناسایی نشده را در اختیار داریم اما نمی‌دانیم کجا سکونت دارند و از این رو نیازمند همکاری دستگاه‌های مرتبط برای یافتن این افراد از طریق کد ملی آنها هستیم.

وی تاکید کرد که این گروه ۶ تا ۱۱ ساله باید در کلاس درس حضور پیدا کنند و لازم‌التعلیم هستند اما معلوم نیست کجا هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.