شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷

حزب الله: آمریکا جنگ اقتصادی علیه لبنان به راه انداخته است/ لزوم موضع ملی یکپارچه علیه دخالت‌های واشنگتن

حزب الله پرچم حزب الله

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به جنگ اقتصادی دولت آمریکا علیه این کشور تاکید کرد که هدف آمریکا از این کار باج خواهی سیاسی و سلطه بر لبنان است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین،شیخ علی دعموش نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: مسئولیت دولت این است که علل و عواملی که باعث می‌شود تا جوانان و عموم مردم احساس یأس یا افسردگی یا مهاجرت کنند، رفع کرده و برای ایجاد فرصت های شغلی و تشویق قشر جوان برای تولید و حل و فصل بحران ها تلاش کند.

وی افزود: لبنان توانمندیها و امکانات زیادی دارد، اما این امر نیاز به مدیریت کارآمد دارد، زیرا ضعف ما در سوء مدیریت این کشور و مشکلات اقتصادی و مالی است که آمریکا آن را با به راه انداختن جنگ اقتصادی و تحریم ها و اقدامات علیه بانک ها و نهادها و افراد با هدف باج خواهی و سلطه گری بر لبنان تشدید کرده است.

وی افزود: برای مقابله با این چالش ها و مشکلات به ویژه دخالت آمریکا در امور مالی لبنان لازم است که یک موضع ملی و فراگیر در رد قیمومیت آمریکا بر لبنان اتخاذ شود و به سلطه گری مالی آمریکا علیه لبنان پایان داده شود. دولت هم باید به مسئولیت های خود برای رسیدگی به وضعیت مالی و اقتصادی عمل کرده و به سرعت در مسیر رسیدگی به پرونده بازی با قیمت پول ملی و سای پرونده های لاینحل وارد عمل شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.