شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

میزبانی امام رئوف از نخستین محفل استانی «قرار»؛ عطر و بوی شعر آئینی در بارگاه رضوی

شعرخوانی در حرم رضوی

نخستین محفل استانی شعر قرار با حضور شاعران آئینی برجسته کشور در بارگاه منور رضوی برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین، شب شعر قرار این بار ایستگاه و محل برگزاری خود را مکانی خارج از تهران انتخاب کرده بود؛ مکانی که به واسطه نورانیت و قداستش هر روزه و هر ساعت و هر لحظه پذیرای زائران و مجاوران زیادی است.

شب شعر قرار این بار به میزبانی امام رئوف در بارگاه منور رضوی برگزار شد و شاعران آئینی زبده و برجسته از سراسر کشور میعادگاهشان رواق امام خمینی(ره) بود.

محفل شعر قرار از شهریورماه سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است؛ هدف از شکل‌گیری این محفل، گرد هم آمدن شاعران در فضایی سالم، صمیمی و دوستانه است؛ هر ماه یک مهمان ویژه در جلسه حضور دارد و ضمن صحبت دربارۀ شعر و شاعری، برای مخاطبان شعرخوانی می‌کنند.

آشنایی با شاعران جوان، معرفی چهره‌های تازه ادبیات، نقد آثار شاعران، ارتباط چهره به چهره مخاطبان شعر با شاعران از جمله اهداف برگزاری جلسه شعر قرار بوده است. اما این بار شب شعر قرار در یک استان جدید برگزار شد و به عبارتی این محف نخستین محفل استانی شعر قرار بود.

بارگاه منور رضوی از چند روز قبل مهیای برگزاری شب شعر قرار بود و اطلاع‌رسانی در این زمینه از طریق بنرهای شهری و همچنین تلویزیون‌های پهن پیکر حرم منور رضوی صورت گرفت. ساعت ۱۹:۱۵ محفل قرار بود در رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی برگزار شود.

زائران و مجاوران از ساعت‌ها قبل به واسطه حضور در نماز جماعت و همچنین زیارت قرائت امین الله در این محل نورانی حاضر شده‌اند و از زمان آغاز شب شعر قرار نیز استقبال بسیار مناسبی از این برنامه صورت گرفت. 

شهرام شکیبا به عنوان مجری نخستین محفل استانی شب شعر قرار پشت تریبون می‌رود و برنامه رسما آغاز می‌شود و دل‌ها و چشم‌ها با اشعار آئینی و مناسبتی که از این لحظه قرائت می‌شود پیوند می‌خورد.

محمد غفورزاده (شفق)، محمود اکبرزاده، احمد بابایی، سیدمحمدجواد شرافت، هادی جانفدا، حامد عسکری، علی زمانیان، حامد خاکی، سیدشهرام شکیبا در این برنامه حضور دارند.

مهمانان ویژه نیز یک به یک خود را به رواق امام خمینی(ره) می‌رسانند و در جایگاه ویژه حاضر می‌شوند.

لحظه به لحظه بر تعداد زائران و مجاوران مشارکت کننده در برنامه نیز اضافه می‌شود؛ هر شاعر آئینی که به دعوت شکیبا روی صحنه می‌آید شور و شوق مراسم نیز بیشتر می‌شود و اشک بر چشمان مخاطبان جاری می‌شود.

پیران جمع به ویژه استاد شفق و اکبرزاده نیز محفل را شور و حرارت خاصی بخشیده‌اند و حضور آنها روی صحنه و شعرخوانی حال و هوای خاصی به مراسم می‌دهد.

پایان بخش نخستین محفل شعر قرار نیز حضور استاد اکبرزاده مداح و مرثیه‌سرای قدیمی شهر مشهد است که به دعوت شهرام شکیبا اشعار و مرثیه‌هایی برای حضرت رقیه(س) می‌خواند و محفل شعر قرار به نخستین میعاد استانی خود پایان می‌دهد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.