شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

نمایش نسخه ترمیم‌شده «دندان مار» در کانون فیلم خانه سینما

دندان مار

نسخه ترمیم شده فیلم سینمایی «دندان مار» به کارگردانی مسعود کیمیایی در کانون فیلم خانه سینما به نمایش درمی آید.

به گزارش قدس آنلاین، کانون فیلم خانه سینما، در تازه ترین برنامه خود، نسخه ترمیم شده فیلم «دندان مار» اثر مسعود کیمیایی را به نمایش خواهد گذاشت. همچنین پس از تماشای فیلم نیز احمد طالبی نژاد، خسرو دهقان و ناصر صفاریان (دبیر کانون فیلم)، در نشستی درباره فیلم صحبت خواهند کرد.

«دندان مار» به نویسندگی و کارگردانی مسعود کیمیایی در 1368 ساخته و اکران شد. دندان مار مورد توجه و تحسین منتقدان قرار گرفت و جایزه ذکر ویژه  جشنواره فیلم برلین را به دست آورد. کیمیایی رای ساخت این فیلم همچنین نامزد جایزه خرس طلایی جشنواره برلین 1991 شد.

داستان فیلم درباره رضا کارگر چاپ خانه است که پس از فوت مادرش یادگاری‌های مادر و پلاک برادر گمشده اش را بر می‌دارد و در مسافرخانه‌ای ساکن می‌شود. هم اتاق او جوان جنوبی جنگ زده‌ای است به نام احمد. بین آن دو روابط صمیمانه‌ای برقرار می‌شود. روز بعد رضا در ساک دستی خود یادگاری‌های مادر را نمی‌بیند. به احمد مشکوک می‌شود، اما احمد او را متقاعد می‌سازد که ممکن است...

فرامرز صدیقی، گلچهره سجادیه، احمد نجفی، فریبا کوثری، جلال مقدم و ... از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

این برنامه یکشنبه، 14 مهر ساعت 18، در سالن سیف الله داد، برگزار می شود و علاقه مندان می توانند به نشانی تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، شماره 29، خانه سینما، مراجعه کنند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.