شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱

بررسی طرح اقتصاد زیارت در شورای فرهنگ عمومی خراسان‌رضوی

آیت الله علم الهدی و استاندار خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: طرح اقتصاد زیارت توسط معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری برای بررسی در جلسات آینده شورای فرهنگ عمومی استان ارائه خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین،علیرضا رزم‌حسینی در یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی برنامه‌ریزی های بسیار دقیق و خوبی صورت گرفته است و تصور می‌کنم امسال ستاد اربعین استان موفق‌ترین عملکرد را خواهد داشت.
وی بیان کرد: یکی از برنامه های جدی ما در استان خراسان رضوی اقتصاد زیارت است که احتمالا طی دو یا سه هفته آینده، معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری، طرح آن را در جلسه شورای فرهنگ عمومی ارائه خواهد کرد.
استاندار خراسان رضوی افزود: برای افزایش فعالیت های حوزه زیارت، معاونت هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی را تقویت کردیم لذا امیدوارم برنامه‌های خوبی در حوزه اقتصاد زیارت و تورسیم سلامت اجرایی شود.
رزم حسینی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: پیوست فرهنگی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در حال تدوین است تا مردم و مسئولان در جریان برنامه‌های فرهنگی اقتصاد مقاومتی بیشتر قرار بگیرند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارشی در خصوص برنامه های استان پیرامون زائران پیاده حضرت رضا(ع) در دهه پایانی صفر و اربعین حسینی بیان کرد: ستاد اربعین حسینی استان دارای ۱۲ کمیته زیر مجموعه است که متناظر با ستاد اربعین کشوری فعالیت می کند.
محمدصادق براتی افزود: از طرف ستاد اربعین کشور برای استان خراسان رضوی سهمیه ۵۸ موکب تعریف شده اما تاکنون ۸۷ موکب تدارک دیده شده است که از این تعداد ۳۶ موکب در کربلا و ۱۵ موکب در شهر نجف واقع شده اند.
وی ادامه داد: ۵۵۴ هزار وعده غذایی و اسکان نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر نیز برای زائران اربعین درنظر گرفته شده است تا ما هم به نوبه خود در این حرکت عظیم سهیم باشیم.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در خصوص زائران پیاده ایام پایانی صفر هم اظهار کرد: سال گذشته حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار زائر سواره و حدود ۴۳۵ هزار زائر پیاده، وارد استان شدند که امسال پیش بینی شود  این عدد با افزایش همراه باشد.
آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد هم در این جلسه از پیگیری های استانداری در حوزه زیارت تقدیر کرد.

منبع: استانداری خراسان رضوی 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.