شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

اعتراف مجله آمریکایی به برتری جنگنده‌های سوخوی روسیه

جنگنده سوخو

به نوشته مجله آمریکایی «نشنال اینترست»، به‌استثنای جنگنده‌ جدید نسل پنجم «سوخو-۵۷»، هواپیماهای جنگی «سوخو-۳۵سی» که کارآیی خود را در سوریه اثبات کرده‌اند، بهترین جایگاه در نیروهای هوا-فضای روسیه را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» اذعان کرده است: اگر جنگنده‌های جدید روسی نسل پنجم «سوخو-۵۷»، در مسکو احتمالاً بعنوان جایگزین آینده مدل‌های قدیمی‌تر این هواپیما تلقی می‌شود که تضمین کننده برتری کامل روسیه در عرصه هواست، جنگنده‌های «سوخو-۳۵ سی» ازهم اکنون جایگاه بهترین جنگنده‌های نیروهای هوا-فضای روسیه را به خود اختصاص داده است.

این مجله آمریکایی یادآور شده است که جنگنده‌های «سوخو-۳۵ سی» به خوبی کارآیی عالی خود را در عملیات نظامی روسیه در سوریه به نمایش گذاشته و پروازهای آنها جایگاه خاصی در موفقیت آمیز بودن مبارزه با گروه‌های تروریستی در این کشور داشته‌اند.

در این مقاله نوشته شده است، به استثنای سوخو-۵۷، جنگنده‌های «سوخو-۳۵ سی»  یکی از مدرنترین هواپیماهای نظامی روسی است. در نتیجه مدرنیزه سازی اساسی جنگنده های سوخو-۲۷ ساخت اتحاد جماهیر شوروی، جنگنده «سوخو-۳۵ سی»  از لحاظ تجهیزات جدید الکترونیکی، فریم سبک جدید، امکانات برداری سه بعدی و گستردگی قابل توجه تجهیزات نظامی خود، بر سر هواپیماهای نظامی روسی برتری دارد.

نویسنده این مقاله همچنین به ویژگی‌های موشک‌های کروز "هوا به هوا" از نوع «کالیبر» و «ویمپل آر-۷۷» اشاره کرده که رقیب عالی برای موشک‌های «AIM-۱۲۰ » آمریکایی هستند که از جمله تجهیزات این نوع جنگنده‌ روسی بشمار می‌روند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.