چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

پایگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه تخلیه شد

پایگاه ارتش آمریکا در سوریه

یک شبکه روس تصاویر ویدئویی از پایگاه نظامی سابق آمریکا که هم‌اکنون با خروج نیروهای این کشور به حالت متروک درآمده منتشر کرد که در حال حاضر گروهی از کردها در آنجا نگهبانی می‌دهند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، تصاویر جدیدی از پایگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه درست در چند کیلومتری از مرز ترکیه منتشر شده که نشان می‌دهد این پایگاه به طور کامل تخلیه شده است.

شبکه روسی «راشاتودی» در این خصوص گزارش کرد، با عقب‌نشینی نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، هم‌اکنون نیروهای کرد که در انتظار حملات جدید ترکیه هستند، نگهبانی از  این تأسیسات خالی را برعهده گرفته‌اند.

تصاویر ویدئویی شبکه «راپتلی»، آنچه را که از پایگاه نظامی سابق آمریکا در «تل ارقم» در نزدیکی شهر «رأس العین» در امتداد مرز سوریه و ترکیه باقی مانده را نمایش می‌دهد.

این گزارش در توصیف فضای موجود اینطور می‌نویسد، این پایگاه متروک که بر روی یک تپه شنی در بالای دشت‌های عریض قرار گرفته، هم‌اکنون بیشتر شبیه به یک شهر ارواح شده است.

این پایگاه ساخته شده از چوب، فلز و پلاستیک، چندین پادگان و تأسیسات فرماندهی را در خود جای داده است و در عین حال، سیم‌های خاردار و برج‌های نگهبانی همچنان در اطراف آن باقی مانده است.

راشاتودی ادامه می‌دهد، تمامی نظامیان آمریکایی عقب‌نشینی کرده‌اند و گروه اندکی از مبارزان کرد، تنها افرادی هستند که در تصاویر مشاهده می‌شوند که در این پایگاهها نگهبانی می‌دهند.

کاخ سفید روز یکشنبه هفته جاری بعد از اعلام تصمیم «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه برای آغاز حمله قریب‌الوقوع به کردهای شمال سوریه، نظامیان آمریکایی را از این منطقه خارج کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا پس از گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور ترکیه، گفت در صورت حمله نظامیان ترکیه‌ای به «تل ابیض» و دیگر مناطق مرزی تحت کنترل کردها، واشنگتن از شبه نظامیان کرد حمایت نخواهد کرد.

این در حالی است که در چند سال اخیر شبه نظامیان کرد مستقر در شمال سوریه عملا نیروی زمینی آمریکا در این منطقه به شمار آمده‌اند و فرمان‌های نظامیان آمریکایی را در میدان پیاده کرده‌اند. با وجود آنکه شمار زیادی از این شبه نظامیان جان خود را در این مسیر از دست داده‌اند، ترامپ دیروز گفت هزینه ارسال تسلیحات و پشتیبانی از این گروه‌ها زیاد است و واشنگتن می‌خواهد خود را از شر «این جنگ‌های مضحک» راحت کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.