چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

تماشای «مقاومت یمن» در تهران/ سکوت غرب باعث برپایی نمایشگاه شد

نمایشگاه کاریکاتور مقاومت یمن

سیدمسعود شجاعی طباطبایی معتقد است سکوت رسانه‌های غربی سبب برگزاری نمایشگاه کاریکاتور و کارتون «مقاومت یمن» شد تا صدای مردم یمن را به گوش جهانیان برسد.

به گزارش قدس آنلاین، نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «مقاومت یمن» سه شنبه ۱۶ مهرماه با حضور سردار عبدالرضا آزادی معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین، محمد حبیبی مدیر گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر این مسابقه و نمایشگاه در مجتمع فرهنگی اسوه افتتاح شد.

پیش از آغاز نمایشگاه، محمد حبیبی مدیر گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح و سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر مسابقه «مقاومت یمن» در جمع اهالی رسانه درباره این مسابقه و نمایشگاه سخن گفتند.

شجاعی طباطبایی با بیان اینکه مردم یمن سه سال درگیر اتفاقات تلخی بودند، گفت: تجاوز عربستان سعودی به یمن وقایع تلخی را برای مردم یمن به همراه داشت و رسانه‌های جهانی بابت این تجاوز سکوت کردند و آمریکا نیز تمام امکانات خود را در اختیار سعودی‌ها قرار داده بود.

وی درباره هدف از برپایی این مسابقه و نمایشگاه کارتون و کاریکاتور درباره مقاومت یمن بیان کرد: ما در زمان بسیار کمی، این نمایشگاه را برگزار کردیم به این دلیل که رسانه‌های غربی نسبت به تجاوز عربستان سکوت اختیار کردند. این نمایشگاه را برگزار کردیم تا صدای مردم یمن را به گوش جهانیان برسانیم. به نظر من، هنرمندان کاریکاتوریست، پیاده‌نظام‌های فضای مجازی به حساب می‌آیند و در همین راستا نیز قبلاً نمایشگاه کاریکاتور «ملکه کشتی ربا» را برپا کردیم که در دنیا بازتاب فراوانی داشت.

شجاعی‌طباطبایی تاکید کرد: مردم یمن با پهبادهایی که خودشان ساختند، یکی از بزرگترین تاسیسات نفتی عربستان را مورد اصابت قرار دادند و این موضوع نشانگر این است که مقاومت قدرتی دارد که می تواند هر زمانی که بخواهد جواب عربستان را بدهد.

در پایان نشست، سردار آزادی، محمد حبیبی و شجاعی طباطبایی، کتاب کارتون و کاریکاتور «مقاومت یمن» را رونمایی کردند. پس از آن نیز نمایشگاه آثار هنرمندان کارتونیست و کاریکاتوریست درباره یمن افتتاح شد.

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «مقاومت یمن» که توسط انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس برپا شده است، شامل ۳۸ اثر از ۱۱ هنرمند است که به موضوع مقاومت مردم یمن و پیروزی‌های جبهه انقلاب در مبارزه با تجاوزهای آل سعود می‌پردازد.

به گفته شجاعی طباطبایی، جیتت کاستانا هنرمند اندونزیایی در این نمایشگاه ۲ اثر دارد.

محمدحسین نیرومند، ناصر مقدم، مازیار بیژنی و ثارالله جعفری از جمله هنرمندان کاریکاتوریستی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درآمده است. نمایشگاه «مقاومت یمن» تا ۳۰ مهرماه همه‌روزه به‌غیراز ایام تعطیل در مجموعه اسوه واقع در خیابان انقلاب اسلامی، تقاطع خیابان بهار جنوبی، جنب پل روشندلان، پلاک ۴۵۳ میزبان علاقمندان خواهد بود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.