شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

خرید گوجه فرنگی در استان خراسان رضوی از مرز ۳۰ هزار تن گذشت

مدیر سازمان تعاون خراسان رضوی

خرید حمایتی گوجه فرنگی در استان خراسان رضوی از مرز ۳۰ هزار تن گذشت و تا زمان پایان برداشت و ارائه محصول توسط کشاورزان ادامه دارد.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر سازمان تعاون خراسان رضوی گفت: استقبال کشاورزان برای تحویل محصول گوجه فرنگی قابل توجه است و تلاش شده تا در حداقل زمان ممکن، محصول کشاورزان تحویل گرفته شود.

 ایرج ناصری مقدم افزود: تعیین قیمت خرید گوجه فرنگی بر اساس دستورالعمل های ابلاغی کارگروه تنظیم بازار کشور و بر اساس دستورالعمل های سازمان مرکزی تعاون روستایی به ازای هر کیلوگرم ۱۰ هزار ریال بدون احتساب وزن سبد است و در بازه زمانی چهار تا شش ماه از زمان خرید وجه آن به کشاورزان پرداخت خواهد شد و همه کشاورزان باید برای تحویل گوجه فرنگی خود معرفی‌نامه مدیریت های جهاد کشاورزی را به همراه داشته باشند.
وی ادامه داد: سازمان تعاون روستایی استان  خراسان رضوی با دو کارخانه فرآوری رب گوجه فرنگی در شهرستان های مشهد مقدس و چناران که استانداردهای لازم را داشته اند قرار داد بسته است و عملیات خرید در این دو مرکز در حال انجام است.
۱۴ هزار و ۹۰۰ هکتار زمین در خراسان رضوی زیر کشت محصول گوجه فرنگی است که به طور میانگین ۴۰ تن  از هر هکتار سطح زیرکشت برداشت می شود.

دو میلیون و ۱۳۸ هزار هکتار عرصه مستعد کشاورزی در خراسان رضوی وجود دارد که ۳۶۳ هزار بهره بردار بخش کشاورزی خراسان رضوی در آن فعالیت دارند.  

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.