شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶

وقف بیش از نیم هکتار زمین در شهرستان بینالود

وقف

مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر(ع) از وقف ۵۶۶ متر زمین با مشارکت بیش از ۳ هزار و ۸۳۳ زائر ایرانی و غیر ایرانی در ۶ ماهه نخست سال جاری به منظور توسعه آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی، مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر (ع) شهرستان طرقبه شاندیز بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، به همت و مشارکت بیش از ۳ هزار و ۸۳۳ واقف خیراندیش از ایران و سایر کشورهای جهان اسلام که به زیارت این آستان مشرف شده‌اند، ۵۶۶ متر مربع زمین جهت توسعه آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر(ع) وقف شده است.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح «وقف مشارکتی» در طرح توسعه آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر(ع) از اواسط تیرماه سال ۹۵ آغاز شده، تصریح کرد: ارزش زمین‌های وقف شده در طرح مشارکتی بیش از یک میلیارد و ۱۳۳میلیون تومان برآورد شده است.
حسینی افزود: در طرح «وقف مشارکتی» بقعه متبرکه که یکی از بزرگترین وقف‌های مشارکتی خراسان رضوی است، علاوه بر زائران ایرانی، زائرانی از کشورهای عراق، لبنان، پاکستان، ترکیه، بحرین، کویت و هندوستان نیز بیشترین مشارکت را داشته‌اند.
مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر(ع) خاطر نشان کرد: آشنایی و استقبال خوب زائران ایرانی و غیر ایرانی در این طرح، نتیجه همت و تلاش مدیران و مشاوران دفتر مشاوره وقف مستقر در این بقعه متبرکه است که اقدامات مفید و موثری جهت آشنایی و آگاهی هر چه بیشتر زائران مشرف شده به این بقعه متبرکه با طرح وقف مشارکتی انجام داده‌اند.
وی به اقدامات انجام شده در راستای معرفی این طرح اشاره کرد و افزود: برگزاری مراسم سخنرانی بین نمازهای جماعت روزانه درخصوص فضیلت و ارزش معنوی و مادی این سنت حسنه توسط مدیر دفتر مشاوره وقف، مبلغان، کارشناسان مذهبی و امام جماعت این بقعه متبرکه، تبلیغ و تشریح طرح وقف مشارکتی در برنامه‌های معرفتی و فرهنگی که جهت بهره‌مندی زائران کاروان‌های ایرانی و خارجی مشرف شده به آستان مقدس امامزادگان نیز اجرا می‌شود و حضور مبلغان مسلط به زبان عربی، تبلیغ چهره به چهره توسط مبلغین اعزامی و مستقر در بقعه متبرکه به زبان فارسی و عربی از جمله اقدامات انجام شده جهت آشنایی زائران با طرح وقف مشارکتی این بارگاه مطهر است.
حسینی به بزرگترین وقف‌های انجام شده در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: واقفان خیراندیش، محمد شهریاری از مشهد با وقف ۵۰ مترمربع زمین به ارزش یک میلیارد ریال و علی خلیل رزق لبنانی ساکن کشور سوئیس نیز با وقف ۱۰ مترمربع زمین به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون ریال، بزرگترین وقف‌های ۶ ماهه نخست سال ۹۸ را در بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر (ع) ثبت کردند.
مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر (ع) ابراز کرد: از مردادماه سال ۹۵ طرح «وقف مشارکتی» در بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر(ع) شهرستان طرقبه شاندیز به‌همت دفتر مشاوره وقف این آستان ملکوتی و با هدف ترویج سنت حسنه وقف، توسعه حریم بقعه متبرکه جهت رفاه حال زائران داخلی و خارجی و بهره‌مندی بیشتر آنان از برنامه‌های فرهنگی مذهبی در این آستان آغازشده و تاکنون نیز واقفان خیراندیش بسیاری از ایران و سایر کشورهای جهان اسلام در این وقف مشارکتی سهیم شدند.

منبع: ایکنا خراسان رضوی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.