یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

رئیس ستاد اربعین استان ایلام عنوان کرد؛

ظرفیت اسکان ۳۰ هزار زائر اربعین در ایلام ایجاد شد

استنادارایلام

ایلام- استاندار ایلام گفت: در حال حاضر ظرفیت اسکان ۳۰ هزار زائر اربعین در ایلام ایجاد شده است و در بخشنامه ای نیز از تمامی فرمانداران خواسته شده امکانات لازم برای اسکان و پذیرایی از زائران را در نظر بگیرند.

به گزارش قدس آنلاین، قاسم سلیمانی دشتکی در حاشیه بازدید از موکب محبان امیرالمومنین(ع) سه راهی کارزان اظهار داشت: میانگین بالاترین خروج زائرین در مرز مهران از ۱۵۰ هزار نفر به ۲۵۰ هزار نفر رسیده است که پیش بینی می شود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر در پیک برگشت به کشور وارد شوند.

وی ادامه داد: این ظرفیت در اقامتگاه ها، موکب ها و مساجد و تکایا  برای اسکان اضطراری زائران در زمان ازدحام جمعیت فراهم شده است.

 رئیس ستاد اربعین استان در ادامه از سفر وزیر راه به استان خبر داد و گفت: وزیر راه و شهرسازی و اعضای ستاد مرکزی اربعین در روزهای آینده با استقرار در مرز مهران وضعیت تردد را بررسی و تعداد اتوبوس های مورد نیاز برای حمل و نقل مناسب زائران را برآورد می کنند تا اقدامات لازم برای تامین ناوگان حمل و نقل انجام شود.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: حجم تردد زائران از مرز مهران در اربعین امسال از ابتدای ماه صفر تا امروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار برابر افزایش یافته و میانگین بالاترین خروج زائران از ۱۵۰ هزار نفر به ۲۵۰ هزار نفر افزایش یافته است.

وی افزود: بالاترین تعداد برگشت زائران از مرز مهران در یک شبانه روز در اربعین سال های گذشته ۲۴۲ هزار نفر بود در حالیکه امسال پیش بینی ها از میزان برگشت ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر حکایت دارد.

استاندار ایلام تاکید کرد: هرچند امسال بیشتر زائران با خودروهای شخصی به مرز مهران مراجعه کرده اند و این مورد تا حدود زیادی از فشار ترابری زائران به خارج استان خواهد کاست اما باتوجه به حجم زیاد زائرانی که با وسایل نقلیه عمومی خود را به مهران رسانده اند نیاز به سه هزار دستگاه اتوبوس برون شهری ضروری به نظر می رسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.