یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵

مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر پاکستان:

پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت

دیدار با رهبر

عمران خان نخست وزیر پاکستان که به کشورمان سفر کرده است،عصر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

قدس آنلاین: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار عمران خان نخست‌وزیر پاکستان و هیئت همراه، روابط ایران و پاکستان را بسیار عمیق و مردمی دانستند و با تأکید بر لزوم استفاده از این بستر برای افزایش همکاری‌های دو دولت خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران از مدتها قبل طرحی چهار ماده‌ای برای توقف جنگ در یمن ارائه کرده است و پایان این جنگ، می‌تواند تأثیرات مثبتی در منطقه به دنبال داشته باشد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با برشمردن نمونه‌هایی از ارتباطات عمیقاً نزدیک و مردمی دو ملت ایران و پاکستان، تأکید کردند: نگاه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان نگاه به یک برادر در همسایگی است و با وجود این فرصت بی‌بدیل، روابط دو کشور باید بسیار گرمتر و بهتر از وضع موجود باشد و امنیت مرزها ارتقاء یابد و برنامه‌های معطل‌مانده مانند خط لوله گاز تکمیل شود.

رهبر انقلاب اسلامی با تحسین دغدغه دولت پاکستان در خصوص استقرار صلح و امنیت، منطقه غرب آسیا را بسیار حساس و خطیر خواندند و با تأکید بر مراقبت همگان از بروز حادثه، از نقش مخرّب برخی کشورهای منطقه در حمایت از گروههای تروریستی در عراق و سوریه و ایجاد جنگ و خونریزی در یمن ابراز تأسف کردند و افزودند: ما انگیزه‌ای برای دشمنی با این کشورها نداریم اما آنها تحت اراده آمریکا هستند و در جهت خواست آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کنند.

ایشان گفتند: جمهوری اسلامی ایران از مدتها قبل طرحی چهار ماده‌ای برای پایان جنگ یمن داده است و اگر این جنگ به نحو درستی پایان یابد، می‌تواند تأثیرات مثبتی در منطقه به دنبال داشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران آغازگر هیچ جنگی نبوده است، خاطرنشان کردند: البته اگر کسی شروع کننده جنگ در مقابل ایران باشد، بدون تردید پشیمان خواهد شد.

در این دیدار که روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان، ایران و پاکستان را دو کشور برادر خواند و خطاب به رهبر انقلاب اسلامی گفت: همکاری‌های تهران و اسلام آباد باید گسترش یابد و ما برای روابط روی ایران حساب ویژه باز کرده‌ایم، چرا که ایران را یک شریک مهم بخصوص در حوزه تجاری تلقی می‌کنیم.

انتهای پیام/

نظرات

  • محمدی ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۸:۰۸
    0 0
    ایران تنها مقابل شیطان ایستاده، مسلمان واقعی عزتش را به شیطان نمی فروشد، سردمداران امریکایی و رژیم جعلی صهیونیسم حرفشان یکجانبه گرایی است و ایران زیر پرچم مزین به نام خداوند یکتا زیر بار نظام امپریالیسم سرمایه داری نمی رود و کشورها همگی دستشان در پوست گردو سیاست و بیایند یکبار شیطان را در بند کنند، اگر راحتی ملتهایشان را ندیدن، مشکل سردمداران امریکایی نه ایران، نه عربستان، نه یمن، نه سوریه و عراق و چین و روسیه و اروپاست ، سردمداران امریکایی با همه ی کشورها حتی خود قاره ی امریکا مشکل دارند و این اعمالشان خلاف قوانین الهی و انسانی است و گذر زمان همه چیز را مشخص می کند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.