دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴

نامه نمایندگان به رئیس‌جمهوردر مخالفت با انتقال آب خزر به کویر مرکزی

مجلس

نمایندگان ملت در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور ضمن مخالفت خود با انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی و استان سمنان خواستار توقف اجرای این طرح شدند.

قدس آنلاین: نمایندگان مجلس در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور مخالفت خود با انتقال آب دریای خزر به استان سمنان را اعلام کردند.

این نامه تاکنون به امضای حدود ۴۰ نفر از نمایندگان رسیده و امضاهای آن رو به افزایش است.

متن کامل نامه نمایندگان به رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم 

جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران 

سلام علیکم

در شرایطی که کشور بیش از هر چیز نیاز به روحیه هم‌افزایی و انسجام و امید به آینده دارد جای بسی شگفتی است که با وجود مخالفت‌های مرکز پژوهش‌های مجلس، مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران، متخصصان حوزه‌های مختلف و نمایندگان استان‌های شمالی با اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی و استان سمنان، دولت محترم همچنان بر اجرای این طرح پافشاری می‌کند.

در پایان ما نمایندگان ملت برای چندمین بار از حضرتعالی به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور انتظار داریم تا از اجرای چنین طرحی که نتایج آن نابودی محیط زیست، فرسایش سرمایه اقتصادی و اجتماعی است، جلوگیری نماییم.

انتهای پیام/

نظرات

  • ساسان ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۱
    0 0
    کارشناسان پیشبینی کرده اند که ۵۰ سال درگیر اثری از دریای خزر نخواهد ماند و دریا درحال عقب نشینی هست ، خود مردم شمال هم می دانند که دریا نسبت به ۲۵ سال پیش ده ها متر عقب نشینی داشته ، دولت بر مبنای چه علم و کارشناسی می خواهد این کار را بکند ، این کار به معنی کمک به زودتر مردن دریا . از خلیج فارس هر چقدر آب برداشت شود مشکلی پیش نمی آید ، چون به آبهای آزاد وصل هست و اتفاقا بهتر است ،چون با شرایط اقلیمی جدید یخ های قطبی در حال آب شدن است و سطح آبهای آزاد رو به افزایش است .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.