شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸

نهضت انتظار پیوست فرهنگی مراسم اربعین حسینی است

امام جمعه تبریز

تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت:ن هضت انتظار پیوست فرهنگی مراسم اربعین حسینی است و تمدن جهانی حضرت مهدی یکی از اهداف برپایی مراسم اربعین به شمار می رود.

به گزارش قدس آنلاین؛ حجت الاسلام  سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به حضور میلیونی زائران ایرانی در زیارت اربعین مهدی باوری و مهدی یاوری را از دیگر عوامل شکل گیری راهپیمائی اربعین دانست و ادامه داد: اظهار اشتیاق و نیاز به ظهور آخرین منجی عالم بشریت نشانه این آموزه هست و حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با اشاره به ثمرات و برکات راهپیمائی اربعین گفت: عظمت، قدرت و اتحاد مسلمانان در این حرکت به رخ دنیا کشیده می شود که در دل دشمنان رعب و وحشت ایجاد کرده است و ان شاءالله با تدوام آن تا ظهور مهدی موعود نتیجه نهایی آن را شاهد خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه پیاده روی اربعین یک حرکت سیاسی و الهی است، حاطرنشان کرد: جریان هایی در تلاش هستند سیاست را از نهضت عاشورا بگیرند و مهمترین آسیب این راهپیمایی سکولار معرفی کردن آن است.

وی تفکر سکولاری را حذف محتوای انقلابی و جلوگیری از انتقال پیام عاشورا به دیگر نسل ها عنوان کرد و گفت: نقش نخبگان فکری و فرهنگی و علما برای مصون نگاه داشتن اربعین از هرگونه آسیب بسیار مهم و برجسته است.

خطیب نماز جمعه تبریز در ادامه اقدام مبتکرانه فرزندان ملت ایران در دستگیری سر شبکه جنگ روانی دشمن و کانال تلگرامی آمد نیوز را ستود و از طرف مردم آذربایجان این حرکت هوشمندانه را به ملت قهرمان کشورمان، رهبر معظم انقلاب و پاسداران گمنام سپاه تبریک گفت.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم حمله به نفتکش ایران را در هفته گذشته نشانه ای دیگر از درماندگی استکبار دانست و بیان کرد: در یک نگاه راهبردی این حمله قطعه ای از پازل حوادث نظامی و سیاسی تدارک دیده شده برای ایران و دیگر کشورها و گروه های مقاومت با هدف افزایش تنش در منطقه است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.