سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

پاکستان تعدادی از سفرای کشورهای خارجی را به بازدید از مرز هند برد

سفرای خارجی

دولت اسلام آباد در اقدامی که آن را «تبیین حقیقت» نامگذاری کرده در واکنش به ادعای فرمانده ارتش هند تعدادی از سفرای خارجی را به خط مرزی دو کشور برد.

قدس آنلاین؛ به نقل از داون نیوز، «محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: با همکاری دولت اسلام آباد تعدادی از سفرای خارجی برای بازدید از وضعیت مرز مشترک با هند راهی نقطه صفر مرزی شدند.

وی تصریح کرد: این اقدام پس از آن انجام شد که «بپین راوات» فرمانده ارتش هند مدعی شد یک کمپ تروریستی در نقطه صفر مرزی با پاکستان منهدم شده است.

محمد فیصل گفت: سفرای خارجی پس از رویت منطقه اذعان داشتند که ادعاهای فرمانده ارتش هند بی اساس بوده و هیچ کمپی در نقطه صفر مرزی وجود نداشته که منهدم شود.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان افزود: ما از کاردار سفارت هند نیز دعوت کردیم که در این بازدید شرکت کند ولی وی حاضر نشد با تیم تبیین حقیقت همراه شود.

گفتنی است پیش از این نیز هند یک بار مدعی منهدم کردن کمپ تروریست ها در خاک پاکستان و کشته شدن ۳۰۰ تروریست شده بود.

چندی بعد یکی از وزرای دولت هند به صراحت اعلام کرد ادعای هدف قرار گرفتن کمپ تروریست ها و کشته شدن ۳۰۰ تروریست ساخته رسانه ها بوده و هیچ منبع رسمی این خبر را اعلام نکرده است.

اخیرا و پس از لغو خودمختاری کشمیر توسط هند تنش میان دهلی نو و اسلام آباد به اوج رسیده است و دولت هند میلیون ها کشمیری را از ۷۹ روز پیش در خانه هایشان حبس کرده است.

انتهای پیام/.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.