سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

مهاجرت پرندگان از شمال اروپا و سیبری به تالاب‌های گیلان آغاز شد

محیط زیست گیلان

گیلان- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از آغاز فصل مهاجرت و کوچ پرندگان مهاجر از سیبری به سمت تالاب‌های این استان خبر داد و گفت: این پرندگان برای زمستان گذرانی در تالاب‌ها و آبگیرهای گیلان فرود آمده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی محیط زیست گیلان ، ساسان اکبری‌پور با بیان اینکه هر ساله در همین حوالی پرندگان مهاجر از سمت شمال اروپا و سیبری برای زمستان‌گذرانی به گیلان مهاجرت می‌کنند اظهار داشت: سالانه چیزی حدود ۷۰ گونه از انواع پرندگان مهاجر به تالاب‌های مختلف گیلان واقع در مناطق شرقی و غربی استان وارد می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با تأکید بر اینکه پرندگان مهاجر تا اواخر اسفند در تالاب‌های این استان ماندگار هستند عنوان کرد: تالاب‌های بین‌المللی انزلی، پارک  ملی  بوجاق، امیرکلایه لاهیجان، استیل عباس آباد آستارا، سرخانکل و سلکه صومعه‌سرا از جمله تالاب‌هایی در گیلان هستند که از پرندگان مهاجر میزبانی می‌کنند.

اکبری‌پور امکان حضور بیش از ۲۰۰ هزار پرنده آبزی و کنار آبزی مهاجر در گیلان را از قابلیت‌های ارزشمند تالاب‌های این استان خواند و تصریح کرد: خوتکای پرسفید، کاکایی، مرغابی، باکلان، لک لک، غاز خاکستری، غاز پیشانی سفید و پلیکان از مهمترین پرندگان مهاجری هستند که هرساله به تالاب‌های گیلان کوچ می‌کنند.

وی گیلان را به علت دارا بودن زیستگاه‌های مناسب، دارای پرندگان شکاری بسیار پرارزشی دانست و گفت: در راستای حفظ و حراست از تالاب بین‌المللی انزلی و جلوگیری از پدیده تالاب‌خواری که در چند سال اخیر در گیلان شاهد بروز آن هستیم یگان حفاظت محیط زیست استان با تمام توان خود با این پدیده مبارزه می‌کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.