سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

از تولید ۴ هزار دقیقه برنامه تا برگزاری پویش‌های مردمی

معارف

شبکه قرآن و معارف سیما با پخش ویژه برنامه هایی در قالب های مختلف همچون گفت و گو محور، مسابقه، سخنرانی های مذهبی، دعا و ارتباط های زنده تلویزیونی از مکان های مقدس از جمله مشهدمقدس، شهر مقدس قم، نجف اشرف، کربلای معلی و لندن، بینندگان و مخاطبان عاشق امام حسین (ع) را در حال و هوای اربعین قرار داد.

به گزارش قدس آنلاین، «کنار قدم های جابر» عنوان ویژه برنامه این شبکه در ایام اربعین حسینی بود که از یک هفته قبل از اربعین ضمن به تصویر کشیدن مراسم پیاده روی عظیم زائران کوی دوست، با دعوت از کارشناس مطرح نظیر حجج اسلام فرحزادی، موسوی درچه ای، سعیدیان، عابدینی و واضحه ای و همچنین داد عادل و انصاری به بیان فضیلت های زیارت اربعین پرداخت. این برنامه در قالبی ترکیبی به مدت ۱۲۰۰ دقیقه به صورت زنده از مسیر نجف به  کربلای معلی به روی آنتن رفت.

دیگر برنامه ای که نه تنها مورد استقبال مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما، بلکه بینندگان تلویزیون قرار گرفت مسابقه بزرگ مداحی «نغمه عشاق» بود که برای اولین بار برگزار و نوگلان حسینی با مرثیه خوانی در وصف ائمه اطهار(ع) به رقابت پرداختند. این برنامه که از ۱۵ صفر آغاز و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت، تاکنون ۶۳۰ دقیقه آن تقدیم علاقه مندان شده است.

«نغمه عشاق» در قالبی دیگر نیز به روی آنتن رفت که ضمن پخش نغمه های عاشورایی به درخواست مخاطبان، با برقراری ارتباط های زنده با نجف و کربلا، حس و حال زائران سرزمین بهشت را با مخاطبان جامانده از این گردهمایی پیوند می زد. این برنامه نیز به مدت ۴۵۶ دقیقه به صورت زنده به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما رفت.

پخش زنده دعاهای «کمیل» و «ندبه» از کربلای معلی و همچنین پخش «زیارت اربعین» از شهرهای بین الحرمین، حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام ، حرم مطهر فاطمه معصومه سلام الله علیها و حرم مطهر عبدالعظیم حسنی علیه السلام به صورت زنده و مستقیم از دیگر تدارکات این شبکه در ایام اربعین حسینی بود که نزدیک به ۲۰۰ دقیقه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش و مهمان مخاطبان قرآنی و معارفی بود.

برگزاری پویش «باقرآن باحسین» ویژه ایام پیاده روی اربعین حسینی و تولید و پخش ۳۰ مستند ۱۵ دقیقه‌ای ، ۹۱ آیتم ۳ دقیقه ایی و ۱۳ کلیپ ۴۰ ثانیه ایی از این پویش مردمی که جمعاً به مدت ۱۵۰ دقیقه و نیز ارتباط های زنده از حال و هوای مسیر پیاده روی و گفتگو با زائران و دلدادگان حسینی در برنامه های «با زائرین» و «هزارو یک قدم» به مدت ۳۰۰ دقیقه از برنامه های دیگر این شبکه به شمار آمد.

پخش زنده « سخنرانی » حجج اسلام میرباقری و رفیعی درباره حماسه عظیم اربعین به مدت ۳۰۰ دقیقه و «مرثیه خوانی» مادحین اهل بیت(ع) در کربلای معلی به مدت ۵۰۰ دقیقه از دیگر برنامه های پرطرفداری بود که از آنتن شبکه قرآن و معارف سیما  روز اربعین پخش شد.

برگزاری «پویش مردمی ختم قرآن کریم» که در این طرح ۱۸۶۳۰ نفر شرکت کرده و به لطف امام حسین علیه السلام ۵۷۰ دوره ختم قرآن کریم برابر با ختم ۱۷۱۰۰ جزء  و ۱۰۳۲۸۴۰۰ صفحه از قرآن کریم قرائت و ختم شد.

و همچنین پخش زنده تصاویری ناب از عزاداری حرم های مطهر رضوی، حضرت معصومه سلام الله علیها و حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام مخاطبان را در ایام اربعین به پای قاب شبکه قرآن و معارف سیما و تلویزیون نشاند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.