سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳

پیشگامی بانوان خادمیار رضوی در خدمت‌رسانی به زائران پیاده

حرم مطهر رضوی

بانوان خادمیار رضوی همگام با سایر اقشار مشهد، این روزها در حال پیاده کردن فعل میزبانی مهربانانه از زائران پیاده رضوی هستند.

به گزارش قدس آنلاین دوباره موسم میزبانی رسیده و بانوان مشهدی همگام با دیگر شهروندان شهر بهشت، دست به دست هم برای میزبانی از زائران امام هشتم(ع) در دهه پایانی صفر آماده می‌شوند.

فاطمه جعفری یکی از داوطلبان خدمت به زائران آقا علی بن موسی الرضا(ع) در دهه آخر صفر است که به همراه چند تن از دیگر بانوان مشهدی برای کودکان زائر، هدایایی مانند گیره روسری و گردنبندهای ضامن آهو تهیه می‌کند.

این بانوی خیر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم می‌گوید: همیشه دوست داشتم به زائران آقا خدمت کنم اما نمی‌دانستم چگونه باید این کار را انجام دهم.

این بانو در ادامه افزود: در سال ۸۸ بازنشسته شدم، به این دلیل که همیشه به عنوان دبیر مدرسه با نوجوانان سر و کار داشتم بعد از بازنشستگی تصمیم گرفتم از طریق فعالیت در یکی از کانون‌های فرهنگی محلی فعالیت‌های اجتماعی خودم را ادامه دهم.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های این کانون کاملا مردمی اداره می شود، می‌گوید: در این کانون مادران به همراه کودکان خود در برنامه‌هایی چون آموزش‌های ورزشی، خانه‌داری و همسرداری شرکت می‌کنند. همچنین در این کانون در مناسبت‌های مختلف مذهبی به ویژه ولادت امام رضا(ع) و ایام دهه پایانی ماه صفر برنامه‌های زیادی در قالب خدمات متنوع به زائران و مجاوران ارائه می‌شود.

این بانوی خیر ادامه می‌دهد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته بانوان و مادران محل به همراه فرزندان خود برای کودکان زائر گردنبند، گیره روسری و عروسک‌های آهو آماده می‌کنند.

وی درباره علت ساخت عروسک‌ها به شکل آهو می‌گوید: امام رضا(علیه السلام) به امام مهربانی‌ها شهره هستند و قصه ضامن آهوی ایشان زبانزد عام و خاص است لذا ما نیز تصمیم گرفتیم که این عروسک‌ها به شکل آهو طراحی و دوخته شوند تا به عنوان یک نماد، در خاطر زائران کوچک آقا ماندگار شوند.

جعفری درباره حس و حال خود در زمان اهدای این عروسک‌های نمدی و بادکنک‌های رنگارنگ به زائران کودک می‌گوید: بسیار خوشحالم که می توانم حداقل کاری برای شاد کردن کودکان زائر انجام دهم، چرا که معتقدم امام رضا(علیه السلام) به میهمانان خود ارادت ویژه‌ای داشته و بسیار مورد تکریم ایشان هستند و از آنجایی که کودکان نیز قلبی پاک و معصوم دارند یقین دارم که با شاد کردن آنها امام رئوف نیز خوشحال شده و بی‌شک این موضوع در زندگی ما اثرگذار است.

وی در ادامه صحبت‌هایش به آنچه او را به این مسیر کشانده می‌گوید و تصریح می‌کند: عشق بی‌اندازه‌ام نسبت به امام رضا(علیه السلام) باعث شده تا به این سمت کشیده شده و در این راه قدم بگذارم و تمام توانم را نیز به‌کار  می‌گیرم تا این عشق را با این عروسک‌ها و هدایا به زائران آقا، مخصوصا زائران کوچک ایشان منتقل کنم.

این خادمیار رضوی با اشاره به برخی کرامات ثامن الحجج(علیه السلام)  و حاجت‌های روا شده بی‌شماری که بانوان این محل از طریق نذر خدمت گرفتند، یادآور شد: یکی از کسانی که با نذر خدمت و حضور در جمع خادمان افتخاری آقا در این ایام حاجت خود را گرفت، بانویی جوان بود که در یک سال و اجرای چند روز نمایش در کانون برای زائران، توانست به آرزوی خود یعنی معلم شدن برسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.