چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

با حضوروزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

آیین ملی تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر کشوردر یزد برگزار خواهد شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

یزد - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت : به مناسبت 24 آبان، روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» ، آیین ملی تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر کشور با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در یزد برگزار خواهد شد

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، رقیه دوست فاطمی‌ها درجلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر، با بیان اینکه یزد در آبان‌ماه سال جاری میزبان آیین ملی تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر کشور خواهد بود، اظهارداشت: این مراسم به مناسبت ۲۴ آبان، روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» و با حضورسیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در یزد برگزار خواهد شد.

وی افزود: این اتفاق ملی برای نخستین بار به میزبانی یکی از استان‌های کشور برگزار می‌شود و به دلیل انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران، میزبانی از این آیین در سال جاری به شهر یزد واگذار شده است.

دوست فاطمی‌ها از مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد خواستار همراهی و پشتیانی مادی و معنوی برای برگزاری مطلوب مراسم و تعامل ویژه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد برای تبلیغات گسترده این رویداد ملی در سطح شهر شد.

غلامعلی سفید، رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از برگزاری آیین ملی گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در یزد، قول مساعد داد همه دستگاه‌های فرهنگی شهر و به ویژه شهرداری یزد و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری تمام توان و ظرفیت خود را برای برگزاری مطلوب این آیین صرف کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با موافقت صحن علنی شورا و پیگیری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، بخشی از هزینه‌های برگزاری این مراسم توسط شهرداری یزد تأمین شود.

گفتنی است، شهر یزد که به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال ۹۸ انتخاب شده است، در روز ۲۳ آبان میزبان کتابداران و کتابخوانان برگزیده کشور در آیین ملی بزرگداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» خواهد بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.