چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی:

اهدای ۵۵۰ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند خراسان شمالی

اهداي جهیزیه

خراسان شمالی- مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: نیمه نخست امسال ۵۵۰ سری جهیزیه به مددجویان تحت حمایت این نهاد اهدا شد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، میزان اعتبار هزینه شده برای پرداخت این جهیزیه‌ها را بیش از دو میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: از مجموع جهیزیه اهداشده، ۴۷۰ میلیون تومان آن از محل زکات و صدقات، ۱۰۰ میلیون تومان از محل خیریه‌ها، ۱۰۰ میلیون تومان از محل کمک‌های حامیان طرح اکرام و مابقی از محل منابع دولتی این نهاد تأمین‌شده است.

وی با اشاره به اینکه طی نیمه نخست امسال ۴۸۲ دختر نیازمند، ۵۱ پسر و ۱۷ زن ازدواج مجدد کرده از خدمت جهیزیه بهره‌مند شدند، خاطرنشان کرد: ۳۱۹ سری از جهیزیه‌های اهدایی امسال به مناطق برخوردار و ۲۳۱ مورد نیز به زوج‌های ساکن در مناطق محروم پرداخت‌شده است.

الهی راد در ادامه بر ضرورت ترویج فرهنگ ازدواج آسان تأکید کرد و افزود: ازدواج سنتی الهی، آسمانی و ارزشمند بوده که مایه آرامش و اطمینان فرد، تحکیم بنیان خانواده و ثبات و پایداری و امنیت اجتماع می‌شود.

وی بر لزوم مشارکت همه مسئولان و متولیان در گسترش زمینه ازدواج آسان و به هنگام جوانان تأکید کرد و ادامه داد: به‌تازگی ۱۶۰ جوان تحت حمایت این نهاد ازدواج‌کرده‌اند که به‌زودی کمک‌هزینه جهیزیه خود را دریافت می‌کنند.

وی با دعوت از مشارکت خیران برای تأمین کمک‌هزینه ازدواج مددجویان زیر حمایت این نهاد، گفت: خیران می‌توانند با شماره‌گیری #۰۵۸*۸۸۷۷* و یا نصب نرم‌افزارهای سکه و سنا و یا مراجعه به سایت www.emdad.ir زمینه ازدواج زوج‌های جوان نیازمند را فراهم کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.