پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

طرح ملی مسکن چقدر آب می­خورد؟

مسکن

ثبت‌نام متقاضیان «طرح اقدام ملی مسکن» در 10 استان کشور تا نیمه آبان آغاز و بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی تا پیش از بهمن ماه زمینه ثبت‌نام متقاضیان دیگر استان‌ها هم فراهم می­شود.

 فرزانه غلامی/

ثبت‌نام متقاضیان «طرح اقدام ملی مسکن» در 10 استان کشور تا نیمه آبان آغاز و بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی تا پیش از بهمن ماه زمینه ثبت‌نام متقاضیان دیگر استان‌ها هم فراهم می­شود.

بر اساس قانون «ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن» ثبت‌نام در طرح مسکن ملی به داشتن شرایطی از قبیل تأهل، نداشتن مسکن شخصی، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین، آپارتمان یا تسهیلات ویژه یارانه‌دار و داشتن سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا منوط شده است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی ۱۸۰ هزار واحد در کشور در شرایط پیشرفت قرار دارد. محمد اسلامی اضافه کرد: ماه گذشته بخش مسکن شهری توسط بنیاد مسکن فعال شد و ثبت‌نام را در کرمان به صورت پایلوت آغاز کردیم. گام دوم این طرح در سیستان و بلوچستان است و برنامه اجرایی مبتنی بر نیازسنجی برای هر شهر دقیق خواهد بود تا خانه‌ای نسازیم که بدون متقاضی باشد.

گفتنی است، در این طرح 400 هزار واحد مسکونی برای متقاضیان ساخته می­شود و متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق پس‌انداز یکم (خانه اولی‌ها) که پیشتر در این صندوق سرمایه‌گذاری کرده‌اند می‌توانند وام خود را به عنوان هزینه ساخت به سرمایه‌گذاران در طرح اقدام ملی منتقل کنند. همچنین متقاضیانی که در صندوق پس انداز یکم اندوخته ندارند و تنها قادر به پرداخت هزینه ساخت بوده و برای پرداخت پول زمین مشکل دارند، باید در طرح فروش مسکن به روش اقساطی ثبت نام کنند.

اضافه می­شود تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن ۷۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت 10 ساله خواهد بود. گفته شده مدت زمان ساخت واحدها حداکثر دو سال است که پس از این دوره، پرداخت اقساط حدود 1.5 میلیون تومانی شروع خواهد شد. متقاضیان برای نام‌نویسی می‌توانند به «سامانه آباد» به نشانی abad.bonyadmaskan.ir مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظرات

  • ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۵:۴۷
    0 0
    سلام در اندیشه هم مسکن ملی دارید که ثبت نام کنم چهل سال است که مستاجر هستم جواب لطفا ایرج صفری از سرآسیاب ملارد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.