جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

آماده باش بیش از ۵۶۰۰ نیروی پاکبان در شهر مشهد برای دهه آخر صفر

کاروان پیاده زائران امام رضا (ع) از کشور افغانستان

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: بیش از ۵۶۰۰ نیروی پاکبان، برای خدمت رسانی به زائران در سطح شهر مشهد آماده‌باش هستند و تمام خودروهای خدمات شهری را به کار خواهیم گرفت تا شهر مشهد از آراستگی بدرخشد.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا صحراگرد، اظهار کرد: حوزه معاونت اجتماعی و خدمات شهری شهرداری مشهد، در میزبانی از زائران امام رضا(ع) سهم بیشتری را نسبت‌به سایر حوزه‌ها برعهده خواهد داشت.

وی با بیان اینکه «مشهد شهر مناسبت‌هاست و روزی در مشهد نیست که مناسبتی نداشته باشیم»، افزود: متناسب با این فضا، باید شهرداری مشهد آمادگی لازم را جهت پذیرایی از این مهمانان ویژه داشته باشد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه «در دهه پایانی ماه صفر، باید بیش از گذشته، آمادگی لازم را در تمام امور داشته باشیم»، گفت: امیدواریم هم‌افزایی حوزه‌ها با هم بیشتر باشد. همه ما باید دست‌به‌دست هم دهیم تا زائری که به مشهد می‌آید، آسایش و آرامش بیشتری داشته باشد و با خاطره خوش از مشهد برود.

صحراگرد تصریح کرد: باتوجه به مناسبت‌های دهه آخر صفر، شرایط سخت‌تر است و حوزه‌های مختلف باید تمهیداتی را انجام دهند و در این امر حضور داشته‌باشند تا کار آسان‌تر شوند. در دهه پایانی ماه صفر، نیازمند بسترسازی و ایجاد ساختار مشارکت مردم برای میزبانی از زائران هستیم.

وی ادامه داد: نهادها باید در کنار شهرداری برای امور زائران برنامه داشته‌باشند. فعالیت‌ها در این زمینه خوب بوده، اما باز هم نیازمند این هستیم تا برای زائر کار کنیم و شرایط بهتری را فراهم کنیم؛ چراکه خیل عظیم زائری که در این روزها به مشهد می‌آید، نیازمند رسیدگی بیشتر است و به همین دلیل در حوزه خدمات شهری ما تمام امکانات را در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه «طرح حرم تا حرم به لطف خدا تمام شده و همکاران ما از نجف برگشته‌اند»، مطرح کرد: بیش از ۵۶۰۰  نفر نیروی پاکبان، در سطح شهر آماده‌باش برای خدمت‌رسانی هستند و شهرداران مناطق نیز آمادگی لازم را دارند و تمهیداتی اندیشیده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تمام خودروهای خدمات شهری را به کار خواهیم گرفت و تمام هدف ما این است که شهر مشهد از آراستگی بدرخشد و علی‌رغم خیل زائران، به سمت‌وسوی این رفتیم که خلأ خدمات احساس نشود و زائران و مردم مشهد از این خدمات بهره‌مند شوند.

صحراگرد با اشاره به اینکه «در تمام محورهای ورودی از جمله کلات، سرخس، میامی، تپه‌سلام و غیره بیش از ۲۳۰ نفر نیرو از ۶ صبح تا ۴ بعدازظهر خدمت می‌کنند تا زیر پای زائران را تمیز کنند»، گفت: خوردوهای حمل زباله هم حضور دارند و فضای مناسب‌تری را با آب‌پاشی به صورت روزانه، فراهم کرده‌ایم تا عبورومرور را آسان‌تر کنیم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، عنوان کرد: استفاده از سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر، مدنظر قرار گرفته و تقریباً ۳۸۰۰ سرویس‌بهداشتی در شهر وجود دارد که عمده این سرویس‌ها در سطح منطقه ثامن است و به صورت دائمی فعالیت خواهند کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ دوش آب گرم حمام برای اولین‌بار در ورودی‌های شهر قرار دادیم تا اگر زائری بیاید و نیازی به حمام داشته‎باشد، بتواند استفاده کند. در تمام محورها این دوش‌ها هستند و آماده بهره‌برداری‌اند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه «بیش از ۱۸۰ مخزن حمل پسماند را جانمایی کرده‌ایم که برای ما کار را آسان‌تر کند»، بیان کرد: ماشین‌های حمل پسماند به صورت آماده‌باش هستند. مقرری در این ایام بیشتر شده و در پیرامون معابر حرم، ماشین‌آلاتی را تعیین کرده‌ایم که به صورت آماده‎باش به صورت مستمر کار را انجام دهند و به شکلی  برنامه‌ریزی‌شده هیچ ضایعات و پسماندی روی زمین نماند.

صحراگرد در خصوص مراکز اسکان و تأمین آب غیرشرب مواکب بین‌راهی، اظهار کرد: در جاده نیشابور، قوچان، و دیگر موارد آب غیرشرب تأمین شده و از این حیث مشکلی نخواهد بود. تمام هم‌وغم خودمان را گذاشته‌ایم تا بتوانیم شرایط بهتری را تجربه کنیم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد در خصوص فضاآرایی در سطح شهر، عنوان کرد: به هیأت‌ها اجازه داده شده که در کل سطح شهر، خصوصاً مناطق پیرامونی کار کنند. بر روی پل‌ها بیش از ۳۵۰ پرچم به رنگ مشکی درآمده و در سازمان میادین بیش از ۶۰ شمسه جانمایی شده است.

وی افزود: کلیه اکیپ‌های سدمعبر در سطح شهر فعال هستند. جمع‌آوری متکدیان سطح شهر انجام خواهد گرفت و گرمخانه‌هایی در سطح شهر در نظرگرفته شده تا کارتن‌خواب‌ها از سطح شهر جمع‌آوری و به آنجا منتقل شوند. امیدواریم با هم‌افزایی که در حوزه فرهنگی و خدمات شهری وجود دارد، به رسم میزبانی اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.