جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷

دادستان شادگان: عامل انتشار کلیپ نبش قبر دستگیر شد

رد پای وقف و خیر درختان توت در قبرستان ها- گزارش تصویری

دادستان عمومی و انقلاب شادگان خوزستان با اعلام اینکه موضوع نبش قبر مردگان در شادگان صحت ندارد گفت: عامل انتشار کلیپ نبش قبر در این شهرستان دستگیر شد.

به گزارش قدس آنلاین، رضا کیانی راد در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: روز گذشته کلیپ غیر واقعی باهدف اخلال در نظم و تشویش اذهان عمومی و برهم زدن امنیت در شادگان منتشر شد در صورتی که مورد نبش قبر در این شهرستان گزارش نشده است.

وی افزود: انتشار اینگونه اخبار و فیلم های غیر واقعی، مصداق بارز تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب از طریق سامانه های مخابراتی است و برابر قانون مجازات آن تا ۲ سال حبس می باشد.

دادستان عمومی و انقلاب شادگان گفت: افراد خاطی باید بدانند که بی دقتی در نشر یک خبر می تواند بازی در زمین دشمن باشد.

کیانی راد اظهار داشت: افرادی که با نشر چنین اکاذیب و موارد مشابه به منظور تاثیرگذاری بر افکار عمومی مردم برای دستیابی به اهداف ناصواب خود، امنیت و آسایش مردم را به هم می زنند، تاثیر مخرب بلند مدت در شاخص های امنیت و رشد اجتماعی دارند.

وی تصریح کرد: پخش اینگونه اخبار زیبنده مردم شهرستان شادگان نیست و با فرد یا افرادی که با قصد تشویش اذهان عمومی اخبار کذب منتشر کنند یا در دسترس دیگران قرار دهند یا این که با همان مقاصد، اعمال خلاف واقع را به صورت مستقیم یا به عنوان نقل قول و به طور صریح یا تلویحی به شخص حقیقی یا حقوقی نسبت داده و حیثیت اجتماعی را مورد هجمه قرار دهند، برخورد قاطع قانونی خواهد شد.

وی ضمن هشدار جدی به منتشر کنندگان چنین اکاذیبی، از شهروندان شادگانی خواست از انتشار و بازنشر هرگونه کلیپ و خبری که از صحت آن اطمینان ندارند، در فضای مجازی خودداری کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.