دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

زنان سرپرست خانوار در گیلان تسهیلات اشتغال کم‌بهره دریافت می‌کنند

تسهیلات اشتغالزایی بهزیستی

گیلان- مدیرکل کمیته امداد گیلان از ارائه مشاوره‌های شغلی رایگان و پرداخت تسهیلات اشتغال با نرخ سود اندک به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد خبر داد و گفت: توانمندسازی خانوارها یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امداد محسوب می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی کمیته امداد گیلان ،عباس اهرابی از پرداخت صدقه ۶ میلیارد و ۲۸۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی صدقه توسط مردم خیر و نوع دوست گیلان در نیمه نخست امسال خبر داد و اظهار داشت: در کنار جذب کمک‌های خیریه، بهبود سطح زندگی و توانمندسازی مددجویان از مهم‌ترین اولویت‌های نهاد کمیته امداد گیلان محسوب می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان ارتقاء سطح زندگی مددجویان کمیته امداد و افزایش درآمدهای آنان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و ایجاد کسب و کار از جمله برنامه‌هایی است که در راستای توانمندسازی مددجویان در گیلان اجرایی می‌شود و در جهت افزایش توان اقتصادی آنان مؤثر بوده است.

اهرابی از ارائه آموزش‌های مشخص قبل از شروع کسب و کار و فعالیت تولیدی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان خبر داد و ابراز داشت: کمیته امداد گیلان در مسیر تحقق بیشتر این هدف با سایر سازمان‌ها و ادارات کل مرتبط نظیر اداره کل فنی‌وحرفه‌ای گیلان توافقنامه‌هایی را منعقد و اجرایی می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بخش زیادی از مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند اظهار داشت: خدمات بسیار متنوعی در بخش‌های مختلف برای این دست از مددجویان در نظر گرفته شده است که پرداخت اجاره مسکن، حق بیمه اجتماعی، اهداء جهیزیه و کمک هزینه ازدواج از جمله آن به شمار می‌آید.

مدیرکل کمیته امداد گیلان پرداخت هزینه درمان و ارائه خدمات آموزشی را از دیگر خدمات ارائه شده این نهاد به مددجویان تحت پوشش اعلام کرد و بیان داشت: حضور همیشگی و پررنگ مردم نوع دوست گیلان از یک سو و مشارکت‌های فعالانه خیران استان از سوی دیگر به کمیته امداد گیلان در اجرای بهتر اهدافش کمک می‌کند.

اهرابی برنامه کمیته امداد گیلان پرداخت تسهیلات به زنان سرپرست خانوار را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در جهت افزایش سطح توانمندسازی، علاوه بر کمک‌های مالی به این دست از مددجویان تحت پوشش، آموزش‌های رایگان نیز در راستای شغلی که قصد راه‌اندازی آن دارد ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان افزایش بهره‌گیری از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای نوین جهت دریافت کمک‌های نقدی خیران را از جمله سیاست‌های این نهاد خواند و تصریح کرد: مردم با نصب این نرم‌افزارها بر روی تلفن‌های همراه خود می‌توانند به صورت آنی و لحظه‌ای نسبت به پرداخت وجوه خیریه اقدام کنند.

اهرابی مهم‌ترین روش‌های پرداخت غیرحضوری کمک به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد گیلان را برشمرد و گفت: ارسال عدد یک به سرشماره ۸۸۷۷ و یا شماره‌گیری کد دستوری #۰۱۳*۸۸۷۷* از جمله روش‌هایی هستند که خیران و نیکوکاران استان می‌توانند از طریق آن‌ها جهت حمایت از خانواده‌های محروم یاریگر ما باشند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.