دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

اجرای موفقیت آمیز طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در استان همدان

دادگستری همدان

همدان- سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان گفت: اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در استان همدان موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروازط عمومی  معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان،مهدی الماسی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان اظهار کرد: نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) مجموعه‌های نظام یافته‌ای از خدمات و برنامه‌های پیشگیرانه شامل غربالگری، آموزش، توانمندسازی و حمایت‌های روانی و اجتماعی از دانش آموزان است.

   الماسی بیان کرد: هدف مهم این طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی نسل نوپا در خصوص نحوه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

   سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان افزود: این طرح توسط اداره کل آموزش و پروش در شهرستان بهار منتخب استان همدان در حال اجرا است و با گسترش آموزش‌های ریشه‌ای در زمینه پیشگیری از رفتارهای پرخطر و آسیب‌های اجتماعی از دانش اموزان مراقبت خواهد کرد.

   وی همچنین توجه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان  به پیشگیری‌های رشدمدار را یکی از برنامه‌های اصلی این معاونت خواند و خواستار مشارکت بیشتر سایر دستگاه‌ها در اجرای بهینه برنامه‌های پیشگیرانه رشدمدار شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.