سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:

وجود مبارک امام رضا(ع) سبب استمرار جریان امامت و ولایت شد

امام جمعه مشهد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر جریان امام هشتم(ع) نبود شیطنت مامون ریشه امامت را کنده بود، مامون به عنوان معاویه بنی عباس معروف بود، در قبل از مامون حاکمان امام کشی راه انداختند اما مامون کاری کرد تا امامت از بین برود تا جریانی در برابر خلافت باقی نماند.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله سیداحمد علم الهدی صبح امروز در مراسم شهادت نامه خوانی امام رضا(ع) که در حرم مطهر برگزار شد، گفت: در بین تمام اهل بیت رسول الله(ص) دو نفر را "بضعه" نامیدند، یکی وجود مطهره حضرت زهرا(س) و دوم وجود امام هشتم که به "بضعه" لقب گرفتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اگر این تعبیر پیامبر از امام رضا(ع) به عنوان "بضعه" نبود چنین پندار می شد تعبیر اختصاصی به صدیقه اطهر به عنوان فرزند بلافصل است اما این تعبیر ما را وا می دارد که تعبیر "بضعه" دارای راز و رمزی است.

وی با بیان خصوصیت مشترک میان حضرت زهرا(س)و امام رضا(ع)، افزود: با انحراف رهبری از خط امامت تنها کسی که باعث شد این خط و جریان در امت استمرار پیدا کند و مسئله ولایت در محور امت قرار بگیرد وجود مطهر صدیقه اطهر بود، حضرت زهرا(س) سبب شد امامت تثبیت شود از این جهت پیامبر اکرم وجود حضرت زهرا(س) را به "بضعه" تعبیر کردند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به معنای "بضعه" یادآورشد: بضعه به معنای قطعه ای از وجود است، در وجود انسان به عنوان سرمایه است این که پیامبر از امام هشتم تعبیر می کنند پاره ای از وجود من که سرمایه من است و دلیلش به خاطر نقشی است که ایشان در تثبیت امامت و ولایت از انحراف داشته اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: اگر جریان امام هشتم(ع) نبود شیطنت مامون ریشه امامت را کنده بود، مامون به عنوان معاویه بنی عباس معروف بود، در قبل از مامون حاکمان امام کشی راه انداختند اما مامون کاری کرد تا امامت از بین برود و جریانی در برابر خلافت باقی نماند.

وی عنوان کرد: وجود امام رضا(ع) چون نقشه های خبیثانه مامون را خراب کردند و جریان مامون را از بین بردند پیامبر تعبیر به بضعه کردند چرا که ایشان نگذاشتند امامت با شیطنت مامون ملعون از بین برود.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: مامون برای امام رضا(ع) شهادتی به بار آورد که این شهادت دو سال و چهار ماه طول کشید، همه ائمه اطهار (ع) جریان شهادت آن ها در طول روزهای کم رخ داد اما امام رضا(ع) در دحوالارض سال ۲۰۰ از مدینه حرکت کرد که شهادت در سال ۲۰۲هجری قمری قرار گرفت که از همان لحظه اول شهادت رخ داد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: وزیر مامون، فضل بن سهل دعوت نامه ای برای امام رضا(ع) نوشت و به دست تیمی داد که در راس آن فرمانده نظامی بود، مدتی در مدینه فرماندار بوده که در بین مردم مدینه سابقه شقاوت شدیدی داشته وقتی خدمت حضرت رسید و نامه را تحویل داد حضرت فرمود:(انا لله و انا الیه راجعون).

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.