یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴

بیانیه حزب موتلفه اسلامی به مناسبت ۱۳ آبان؛

FATF همان برجام ۲ است/دولت راه نفوذبیگانگان دردستگاه اجرایی راببندد

موتلفه اسلامی

حزب موتلفه اسلامی در بیانیه ای به مناسبت ۱۳ آبان تاکید کرد: «اف‌ای‌تی‌اف» یک دام جدید بر سر راه دولت است. آمریکا با اصرار به تصویب آن در ایران می خواهد برجام ۲ را به ملت تحمیل کند.

قدس آنلاین: حزب موتلفه اسلامی در بیانیه ای به مناسبت ۱۳ آبان تاکید کرد: FATF همان برجام ۲ است/ رئیس‌جمهور بداند هر گونه دوقطبی سازی خیانت به ملت است/ دولت راه نفوذ بیگانگان در دستگاه اجرایی را ببندد/ دولت بی‌جهت دل به اینستکس خوش کرده است

متن بیانیه حزب موتلفه اسلامی به مناسبت ۱۳ آبان به شرح زیر است:

«ملت قهرمان ایران!

۴۰ سال است از مقاومت قهرمانانه و شجاعانه ملت غیور ایران علیه مظالم آمریکا و جنایت های بی شمار اصحاب شرارت در کاخ سفید می گذرد.

۶۶ سال آمریکایی ها در پی غارت، تهدید، تحریم و تجاوز به ملت ایران بوده اند. اما از ۴۰ سال پیش که ایران اسلامی اراده کرد در برابر تجاوزات آمریکا مقاومت کند، مسیر پیشرفت و ترقی کشور هموار شد.

امروز ملت ایران و رهبری شجاع آن، پرچمدار مبارزه با استکبار جهانی است. این پرچمداری مورد احترام دولت های جهان و ملت های ستمدیده است.

آمریکای جنایتکار پس از تسخیر لانه جاسوسی به خاک مذلت افتاد و امام خمینی (ره) بنیانگذار مبارزه با ستم پیشگان عصر ما آن را «انقلاب دوم» نامید.

اسناد لانه جاسوسی نشان می دهد آمریکایی ها هر آنچه که از خصومت با ملت ایران و ملت های منطقه از دستش برآمده کوتاهی نکرده است. امروز با قدرت جوانان پاکباخته ارتش و سپاه به جایی رسیده ایم که آمریکا و همپیمانانش در منطقه، جرأت نمی کنند حتی یک گلوله به سمت ملت ایران شلیک کنند.

قدرت بازدارندگی نظامی باعث شده است آمریکا، دشمنی خود را از حوزه نبرد سخت به حوزه نبرد نرم علیه ملت ببرد.

امروز ملت ما بی امان در حوزه سیاست خارجی، سیاست داخلی، اقتصاد و فرهنگ تحت هجوم بی امان آمریکا و اروپاست. بصیرت انقلابی و هوشیاری مؤمنانه حکم می کند فریب نیرنگ و دسیسه های دشمن را رصد کنیم و شجاعانه در برابر آن بایستیم. حزب مؤتلفه اسلامی با گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نکاتی را یادآور می‌شود:

۱.برجام نشان داد آنها که در این توهم به سر می برند که می شود با آمریکای جهانخوار به توافق رسید و از دشمنی آن کاست، سخت در اشتباهند. با آنکه توافقی بدون ضمانت اجرایی و بدون داشتن توازن بین داده ها و ستانده ها و ناهمطمان ناهمزمان امضاء کردند، اما دشمن نه تنها از ادامه خصومت با ملت ایران دست نکشید، بلکه تحریم های بیشتری را اعمال کرد. سه کشور اروپایی با همصدایی و همراهی با آمریکا، نشان دادند خبیث تر از آمریکائی ها هستند. آنها در فشارهای تحریمی چیزی کمتر از آمریکائی ها ندارند. دولت بی جهت دل خود را به اینستکس خوش کرده است. امروز دولت جمهوری اسلامی با ناامید شدن از برجام باید گام های بزرگ تری را برای کاهش تعهدات برجامی بردارد و دولت باید با نگاه به شرق، اساس ساختار دیپلماسی خارجی خود را تحکیم روابط با همسایگان و نیز کشورهایی که خواستار روابط راهبردی با جمهوری اسلامی هستند، بنانهد. روسیه، چین، هند و دیگر قدرت های نوظهور اقتصادی خواستار روابط راهبردی با ایران هستند. وقت و فرصت را باید غنیمت شمرند و برای همیشه از نگاه به غرب ناامید شوند.

۲.ملت ایران یک ملت بزرگ زنده و بالنده است. دولت باید با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر تولید ملی، سیاست های خبیثانه آمریکا در تشدید تحریم ها را به شکست برساند و این با همت عالی ملت امکان پذیر است.

۳.دولت باید با سد کردن راه نفوذ بیگانگان در ارکان دستگاه اجرایی، توطئه های آمریکا را خنثی کند و اجازه شرارت به آنها ندهد.

۴. «اف‌ای‌تی‌اف» یک دام جدید بر سر راه دولت است. آمریکا با اصرار به تصویب آن در ایران می خواهد برجام ۲ را به ملت تحمیل کند. FATF زمینه سازی برای سلطه آمریکا بر منابع مالی و پولی کشور است. کسی که یک مقدار هوشیاری انقلابی داشته باشد، می فهمد FATF بخشی از بدنه جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت است. بررسی کارشناسانه FATF  در فرایند قانونگذاری کشور طی شده و رد شده است، اصرار رییس جمهور برای تصویب آن، تحمیل برجام دیگری است. هنوز دستگاه دیپلماسی کشور از خسارت های نحس برجام اول، کمر راست نکرده است. نباید رییس جمهور اصرار به تحمیل آن داشته باشد.

۵. آمریکا در عراق و لبنان با تحریک مطالبات مردم، آشوب به پا کرده است. آنها قصد دارند در ایران فتنه سوم را کلید بزنند. مردم و نیروهای انتظامی و قضایی باید هوشیار باشند و اجازه ندهند آمریکا به شرارت سیاسی خود ادامه بدهد. فتنه گران هم باید بدانند از سد بیداری ملت، نمی‌توانند عبور کنند و به شدت مجازات خواهند شد.

۶.رییس جمهور باید صادقانه و صمیمانه در چارچوب قانون اساسی و با پرهیز از قانون گریزی به وظایف ذاتی خود عمل کند. هر گونه دوقطبی سازی کاذب و حاشیه سازی، خیانت به ملت و به معنای فاصله گرفتن از سوگند ریاست جمهوری است. او نباید بیش از این به موقعیت محبوبیت خود آسیب برساند. با پذیرش انتقاد و اصلاح امور، بقیه دوره خود را به سلامت طی کند.

۷.ملت ایران به پیروی از بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب، آمریکا را دشمن اصلی خود می داند و بر مبارزه بی امان با جنایات و بدعهدی رؤسای جمهور شرور آن تأکید دارد.

۸.حزب مؤتلفه اسلامی ضمن تأکید بر رصد دسیسه های آمریکا در ایران و منطقه، روز مبارزه با استکبار جهانی را گرامی می دارد و همراه با ملت انقلابی ایران در مراسم بزرگداشتی که در مقابل لانه جاسوسی آمریکا برگزار می شود، شرکت و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دهد.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.