چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

در حاشیه بهره‌برداری از سالن ورزشی دانشگاه حکیم سبزواری عنوان شد

تاسیس 70 مرکز مشاوره تندرستی در دانشگاه‌های کشور

پایگاه هوشمند تندرستی

معاون اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در دو سال گذشته ۷۰ مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی در دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی شده که 60 مرکز آن فعال است.

به گزارش قدس آنلاین مجید مسیحای اکبر در حاشیه بهره‌برداری از سالن ورزشی دانشگاه حکیم سبزواری عنوان کرد: در مراکز مشاوره تندرستی وضعیت جسمانی دانشجویان  پایش می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد مراکز مشاوره ورزشی و تندرستی  در همه دانشگاه‌های کشور از برنامه‌های اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم است.

معاون اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به علت  کمبود منابع مالی رویکرد ما  طرح‌های ورزشی زودبازده  شامل فضاهای ورزشی روباز و مراکز تندرستی است.

مسیحای اکبر عنوان کرد: طی سه سال گذشته ۴۰ زمین چمن مصنوعی و ۱۷ زمین کفپوش باز ورزشی در دانشگاه‌های کشور در دستور کار قرار گرفته است تا با ایجاد فضاهای ورزشی دسترسی آسان دانشجویان و افزایش سطح فعالیت ورزشی آن‌ها در فضای دانشگاه‌ها صورت گیرد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز گفت: سالن ورزشی  به نام استاد فقید دانشکده تربیت بدنی این دانشگاه دکتر محمدرضا حامدی با یک هزارو ۵۰۰ متر مربع و ظرفیت 300 نفر افتتاح شده است که برای رشته‌های والیبال، بسکتبال و هندبال استفاده می‌شود.

 دکتر علی‌اصغر مولوی بیان کرد: با بهره‌برداری این سالن ورزشی، فضاهای ورزشی دانشگاه حکیم سبزواری به بیش از ۱۴ هزار متر مربع افرایش یافت که از این فضاها ۶ هزار و ۱۰۰ متر آن سرپوشیده است.

ایسنا

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.