پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

دبیر شورای عالی امنیت ملی در مشهد:

حقوق قانونی و منافع مردم ایران قابل معامله نیست/ انتخابات منبع تولید قدرت در نظام اسلامی است

علی شمخانی

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: حقوق قانونی و منافع مردم ایران قابل معامله نبوده و نیست.

به گزارش قدس آنلاین، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در هجدهمین همایش دادستان‌های سراسر کشور در مشهد، گفت: حقوق قانونی و منافع مردم ایران قابل معامله نبوده و اگر آمریکا و کشورهای اروپایی رویه فعلی را با امید به عقب نشینی ایران ادامه بدهند به طورقطع دستاوردی به غیر از پشیمانی نخواهند داشت.

او تصریح کرد: اعتماد میان حاکمیت و مردم، لازمه پایداری امنیت ملی است و قوه قضائیه در این ایجاد و تحکیم اعتماد نقش مهم و منحصر بفردی دارد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: استقلال قاضی و عدم تاثیر پذیری از جریانات و رویکردهای سیاسی، حزبی و بخشی از الزامات غیر قابل اجتناب و مهم فعالیت دستگاه قضایی است.
شمخانی افزود: سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری باحفظ اصول پویائی، دقت و سرعت عمل می‌توانند با پاسخگوئی سریع به مطالبات مردم تضمین کننده حقوق شهروندی به عنوان یکی از ضرورت‌های افزایش اعتماد اجتماعی باشند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه بهترین الگو برای قوه قضائیه، نظام جامع علوی که منطبق بر سیره نظری و عملی امام علی علیه السلام است گفت: دادستان‌ها و قضات می‌توانند با تاسی به این الگوی موفق و ماندگار، عدالت قضائی را به معنای واقعی در جامعه اجرا کنند.
او مساوات در برابر قانون، فارغ از رنگ، نژاد، قبیله، پست مقام، قدرت، شهرت و ثروت را از برجسته‌ترین اصول نظام قضائی علوی برشمرد و تصریح کرد:  رعایت این اصول تضمین کننده سلامت و صلابت قوه قضائیه برای ایجاد عدالت فراگیر در جامعه است.
شمخانی رمز موفقیت دستگاه‌های مسئول در کشور را هم افزایی و رویکرد شبکه‌ای در ارائه خدمات به مردم بیان کرد و ادامه داد: در شرایطی که اصلی‌ترین اولویت کشور حمایت از تولید ملی و کار آفرینان است قوه قضائیه می‌تواند با تامین امنیت سرمایه گذاران و تولید کنندگان واقعی، نقش تعیین کننده‌ای در تحقق برنامه‌های اجرایی کشور داشته باشد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال، این رخداد مهم را نماد مردم سالاری در کشور و تولید کننده اقتدار ملی عنوان کرد و گفت: انتخابات منبع تولید قدرت در نظام اسلامی بوده و بر خلاف خواست معاندین که بدنبال تبدیل کردن این رخداد به تهدید بر علیه کشور هستند انتخابات آتی نیز با تحقق اصول امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت با شکوه‌تر از همیشه برگزار خواهد شد.
او با بیان اینکه هدف آمریکا از پیگیری راهبرد فشار حداکثری ، متزلزل کردن اراده و ایمان جبهه نیرومند و استکبار ستیز مقاومت است، تصریح کرد: آمریکا با استفاده از ابزارهای جنگ نسل چهارم در تلاش است با ایجاد خستگی و فرسایش در ساختارها و ابزارهای قدرت کشورهای مستقل شرایط فروپاشی از درون را محقق کند.
شمخانی افزود: شرایط امروز در عراق و لبنان وتلاش آمریکا و هم پیمانان این کشور برای سوء استفاده از مطالبات اقتصادی و اجتماعی بر حق گروهی از شهروندان عراق و لبنان برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی نیز دقیقا براساس شاخص‌های جنگ نسل چهارمی در حال پیگیری است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: با شناخت عمیقی که از مردم و نقش بی بدیل مرجعیت در عراق داریم، این سناریوی آمریکا و اذناب منطقه‌ای این کشور نیز، چون فتنه داعش با شکست مواجه خواهد شد.
او ثبات و امنیت مثال زدنی و آرامش بازار و پایداری اقتصادی کشور را حاصل اجرای راهبرد مقاومت فعال دانست و تصریح کرد: با وحدت و انسجام ملی و هماهنگی و هم افزائی همه قوا بتوانیم در ادامه مسیر آغاز شده، دشمن را از تداوم مسیر شکست خورده فشار حداکثری مایوس کرده و وادار به پذیرش حقوق قانونی مردم ایران کنیم.

در ادامه این همایش، گزارش‌های کارگروه‌های تخصصی که روز گذشته برگزار گردید، ارائه شد که به موضوعات مهمی از قبیل تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی، آسیب‌ها و تهدیدهای احتمالی در بحث انتخابات، رسیدگی به جرایم انتخاباتی و نقش قوه قضاییه در انتخابات پرداخته می شود.

 در اختتامیه این همایش که عصر امروز برگزار می‌شود، آیت الله رییسی رییس قوه قضاییه و حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

منبع: باشگاه خبرنگاران 


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.