پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶

کمیته بررسی دلیل مرگ نوزاد یاسوجی در بیمارستان تشکیل شد

بازگشت از مرگ نوزاد ۱۰ روزه

یاسوج- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل کمیته بررسی دلیل مرگ ۲۹ هفته ای در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین؛ غلام عباس سبز در تشریح جزئیات این حادثه گفت:  نوزاد ۲۹ هفته ای در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج به دلایل نامعلومی دچار سوختگی ۲۰ درصد شد و علی رغم اقدامات متعدد درمانی برای نجات وی روز چهارشنبه درگذشت.

وی افزود: این نوزاد به صورت نارس یعنی در زمان ۲۹ هفته ای به دنیا آمد که از همان روز اول درمان وی در بیمارستان امام سجاد(ع) آغاز شد.

وی بیان کرد: این نوزاد نارس ۶۳ روز در بیمارستان بستری بوده و مراحل درمان وی انجام می شد، این بیمار دچار مشکلات متعدد بوده است.

سبز عنوان کرد: این بیمار شب گذشته متعاقب استفاده از دستگاه بخور (دستگاه حرارتی و گرم کننده) دچار سوختگی حدود ۲۰ درصد شده و علی رغم اقدامات متعدد درمانی صبح امروز درگذشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به محض وقوع این رویداد به دستور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کمیته بررسی دلایل مرگ این نوزاد تشکیل و تاکنون چندین جلسه در این راستا برگزار شده و رسیدگی به موضوع به جد در دستور کار است.

وی ابراز داشت: با کسانی که در موضوع قصور داشته‌اند، بدون هیچ گونه اغماضی برخورد قانونی و قاطع می‌شود و در این زمینه تعارفی با کسی نداریم و جزئیات بعد از بررسی کامل و دقیق در صورت نیاز اطلاع رسانی می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.