شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲

برگزاری اولین دوره مهارتی، آموزشی مدرسان اردو های دانش آموزی در مشهد

اردوی دانش آموزی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: نخستین دوره کشوری مهارتی، آموزشی مدرسان اردوهای دانش آموزی با هدف کاهش این مشکلات در مشهد برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین، قاسمعلی خدابنده مدیر کل سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی در افتتاحیه نخستین دوره کشوری مهارتی، آموزشی مدرسان اردوهای دانش آموزی  در مشهد گفت: این دوره اولین دوره‌ای است که با مشارکت دستگاه‌های دیگر از جمله پلیس راهور برگزار می‌شود و امیدواریم بتوانیم محتواهای آموزشی مناسب به مربیان منتقل کنیم و از مشکلات دوره ای اردویی در آینده بکاهیم.

او ادامه داد: در این همایش به شکل تئوری به دانش آموزان مسائلی مانند نظم و انضباط، رعایت حقوق دیگران، مسئولیت پذیری اجتماعی  در قالب عملی اقدامات مواجهه با بحران و حوادث گوناگون مانند سیل و زلزله نیز آموزش داده می شود.

مدیر کل سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: اولین دوره آموزشی مهارتی طرح توانمندسازی مدرسان اردویی با حضور ۳۰۴ نفر از فعالان این حوزه در سراسر کشور با هدف اینکه این افراد بتوانند در هنگام بحران به عنوان یک رهبر عمل کنند و هم اینکه دانش آموزانی تربیت کنند تا در شرایط بحرانی و سخت بتوانند خدمت رسانی نمایند؛ به صورت آزمایشی برگزار می‌شود و تا سه سال آینده در کل کشور فراگیر خواهد شد.

سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در این مراسم گفت: این دوره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه سومین عامل مرگ و میر در کشور حوادث رانندگی است نقش مدرسان اردویی کشور در این زمینه حائز اهمیت است.

او تصریح کرد: ۱۲ درصد افرادی که در تصادفات رانندگی کشته می‌شوند کودکان هستند و برگزاری این دوره‌ها در فرهنگ سازی و کاهش این آمار می‌تواند بسیار موثر و مفید باشد.

در پایان این مراسم از ۱۹ جلد کتاب راهنمای عمل دوره‌های اردویی دانش آموزی نیز رونمایی شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.