سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:

لزوم توسعه بزرگراه های خراسان شمالی

بزرگراه

خراسان شمالی- ​معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، طی سفر به استان خراسان شمالی بر لزوم توسعه بزرگراه های این استان تاکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: با توجه به جایگاه و موقعیت خراسان شمالی، نیاز است تا شبکه بزرگراهی در این استان توسعه یابد. 

حسن نیا  اظهار داشت: خراسان شمالی در حدفاصل دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است و سالانه میلیون ها مسافر از این استان عبور می کنند علاوه بر آن، این منطقه به لحاظ حمل و نقل بار هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با بیان این که ارتقای ایمنی تردد در جاده ها و نیز توسعه شبکه راه های این استان دارای اهمیت است، تاکید کرد: در این استان، نیاز است تا توسعه شبکه بزرگراهی و ارتقای کیفیت راه ها، مورد توجه باشد.

وی با اشاره به خسارت سیل بهاره امسال به راه ها گفت: در بارنگی های بهار امسال، بخشی از جاه های روستایی و محورهای فرعی استان دچار خسارت شد و در این زمینه، در نشست هایی که برگزار شد، تلاش به عمل آمده است تا منابع مورد نیاز برای بازسازی این محورها تامین شود.

حسن نیا تصریح کرد: سعی و تلاش بر این است  تا هم از منابع ملی و هم از منابع استانی، اعتباراتی برای بازسازی راه های آسیب دیده از سیل تامین شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: رویکرد ما این است، تا یک سال آتی، ترمیم و احداث پل ها به انجام برسد.

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و تدابیر این سازمان برای تامین و ارتقای ایمنی سفرهای جاده ای در زمستان اظهار داشت: برنامه ریزی برای تامین آمادگی راهداران و خدمات رسانی به مسافران زمستان انجام شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: امید است بتوانیم با ارتقای کیفیت جاده ها، ایمنی ترددها هم بهتر شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.